Dąbrowa Górnicza: święto policjantów w PKZ i awanse ZDJĘCIA

PAS, mat. policji
Dąbrowscy policjanci świętowali w Pałacu Kultury Zagłębia
Dąbrowscy policjanci świętowali w Pałacu Kultury Zagłębia PAS, mat. KMP DG
Udostępnij:
W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji święta policji. Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, podinsp. Mariusz Krzystyniak, wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim stróżom prawa. Nie zabrakło wspomnienia o zamordowanych przez NKWD policjantach naszego regionu, którzy zginęli za ojczyznę na nieludzkiej ziemi. Uroczystość uświetniła orkiestra KWP w Katowicach.

Podczas uroczystości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli różnych służb, władz samorządowych, przedstawicieli dąbrowskich przedsiębiorstw, duchowieństwa, emerytów policyjnych, a przede wszystkim rodzin mianowanych policjantów. W pierwszej części uroczystości zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak w asyście komendanta miejskiego policji insp. Artura Klimka, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim policjantom.

W tym roku 86 mundurowych otrzymało awanse. Na stopień aspiranta sztabowego awansowało 11 starszych aspirantów. 5 aspirantów będzie teraz starszymi aspirantami, 9 młodszych aspirantów zostało aspirantami, 11 mundurowych zostało młodszymi aspirantami. Do stopnia sierżanta sztabowego awansowanych zostało 14 policjantów, 13 do stopnia starszego sierżanta, 11 funkcjonariuszy do stopnia sierżanta i 12 do stopnia starszego posterunkowego. Trzech policjantów otrzymało specjalne wyróżnienia za swoje zaangażowanie w służbę od prezydenta miasta Zbigniewa Podrazy.

W trakcie okolicznościowych przemówień nie zabrakło słów uznania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm, skierowanych do wszystkich policjantów i policjantek oraz podziękowań dla ich rodzin za okazywane wsparcie. Po części oficjalnej nastąpiły gratulacje od najbliższych. Przybyli goście mogli obejrzeć również unikatową ekspozycję umundurowania i emblematów umieszczanych na umundurowaniu policyjnym pochodzącą niemal z całego świata. Najmłodszym maskotka śląskich policjantów - „Sznupek” rozdawała słodycze.

- W policji służy przeszło 100 tysięcy funkcjonariuszy, których wspiera ponad 20 tys. pracowników cywilnych. To ogromna rzesza ludzi. Tu, w woj. śląskim służy nas ponad 12 tys. funkcjonariuszy, a wspierani jesteśmy ponad 2 tysiącami pracowników cywilnych. Służba w naszym regionie jest ciężka, nieprzewidywalna. Tu odbywa się najwięcej imprez masowych, sportowych o charakterze podwyższonego ryzyka. Służymy siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Cały czas dbamy o bezpieczeństwo naszych obywateli. Zdarza się i tak, że jutro trzeba będzie wspomóc swoich kolegów z miast sąsiednich, a nawet innych regionów kraju. Bo taka jest ta służba – podkreślił podinsp. Mariusz Krzystyniak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Dodał, że policjant ślubuje wiernie służyć narodowi, ma strzec bezpieczeństwa państwa i obywateli nawet z narażeniem życia. I to się dzieje.

- Bardzo wielu policjantów podczas służby doznaje różnego rodzaju obrażeń. Są też policjanci, którzy podczas służby tu oddali swoje życie. Mamy zaufanie społeczne i wychodzimy do ludzi poprzez różnego rodzaju programy. Wszystkim funkcjonariuszom garnizonu dąbrowskiego chciałbym za służbę i trud pracy serdecznie podziękować. Chciałbym wam życzyć wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, żebyście zawsze podejmowali właściwe i słuszne decyzje – mówił podinsp. Mariusz Krzystyniak.

23 lipca o godz. 12 w bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej odbędzie się msza święta w intencji dąbrowskich policjantów.

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kmp
O awansach piszecie jak to wszystko ładnie pieknie w tej Dąbrowie ale nie napiszecie o wczorańszym samobójstwie 24.09.2018 młodego policjanta który był gnębiony przez swoich przełożonych jak i kolegów. Chłopak nie wytrzymał i strzelił sobie w głowe.....teraz chca tobjak zwykle zwalić na problemy rodzinne
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie