Dąbrowa Górnicza: Tatiana Duraj-Fert oficjalnie rezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta i podaje powody tej decyzji

PAS
FacebookTatianaDuraj-Fert
Udostępnij:
We wtorek 18 września Tatiana Duraj-Fert, do niedawna kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej, wydała specjalne oświadczenie. Tłumaczy w nim powody decyzji o rezygnacji z ubiegania się o prezydencki fotel, a także deklaruje, że nie będzie również starać się o mandat radnej dąbrowskiej Rady Miejskiej. Publikujemy to oświadczenie jako pierwsi.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej!

Z przykrością stwierdzam, że w odczuciu mieszkańców Dąbrowa Górnicza opanowana jest przez grupę, która realizuje tylko swoje interesy, a ci którzy są poza nią, nie mają żadnych praw ani szans, by móc chociaż przedstawić inny punkt widzenia. Zdaniem tych mieszkańców, z którymi się spotykałam, Zbigniew Podraza i Marcin Bazylak oraz radni z rządzącej koalicji nie liczą się ze zwykłymi mieszkańcami. Panująca w mieście atmosfera i sposób działania powodują, że jego mieszkańcy boją się wyrażać swoje zdanie i mówić prawdę o tym, co się dzieje.

Widzimy, że miasto chyli się ku upadkowi – jest zadłużone na prawie pół miliarda złotych. Szpital zmierza do likwidacji, brakuje mieszkań, cena i tak już drogiej wody ciągle rośnie, drogi się „sypią”, a nas i nasze dzieci trują zakłady przemysłowe oraz przywożone nieznanego pochodzenia odpady. Wszystko to powoduje, że Dąbrowa Górnicza się wyludnia. Od ostatnich wyborów w 2014 roku ubyło ponad 11 tysięcy Mieszkańców!

Wiemy, że kilkanaście spraw prokuratorskich i administracyjnych już się toczy, jest więc klimat do wprowadzenia tak radykalnych zmian, o czym Państwo zdecydują przy urnach wyborczych.

Na tle tego, co doświadczyłam osobiście z moją rodziną oraz spotykając się z aferami, zagrożeniami ekologicznymi, problemami i strachem mieszkańców uważam, że potrzebny jest nowy, silny kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, który oczyści miasto z korupcji. Powinien to być społecznik, który stworzy na nowo samorząd miejski i dzielnicowy, zmierzy się z problemami Miasta, podniesie mieszkańców z kolan i obroni ich przed atakami dąbrowskiego układu (ludzi magistratu, jednostek i spółek komunalnych oraz instytucji kontrolnych).

Dziękuję władzom partii Prawo i Sprawiedliwość za obdarzenie mnie zaufaniem i zgłoszenie jako kandydata na prezydenta. Jednak ordynarna i szkalująca kampania, stwarzająca poczucie zagrożenia dla mnie i mojej rodziny sprawia, że jestem zmuszona do odstąpienia od startu w najbliższych wyborach samorządowych.

W związku z bezpardonowymi, wręcz brutalnymi atakami informacyjnymi na mnie i moją rodzinę przez środowisko, które mogę określić jako „układ dąbrowski”, zdecydowałam o rezygnacji z kandydowania na urząd Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Informuję także, że nie będę ubiegać się o funkcję radnej.

Życzę Mieszkańcom Dąbrowy Górniczej sukcesu w wyborach samorządowych. Nadal będę pracowała społecznie dla naprawy Dąbrowy Górniczej i oddania jej Mieszkańcom – mam nadzieję, że wspólnie z nowym prezydentem i radą miejską.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich Mieszkańców Dąbrowy Górniczej!

Nowym kandydatem PiS-u na urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej jest poseł Robert Warwas.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień

Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

x
x
Do pani Emilewicz jej "daleko", musi jeszcze "przejść przez "fazę" realnego płatnika należnych podatków, żeby mogła cośkolwiek "uszczknąć" z "koryta". To mentalny typ Trzaskowskiego !!!
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie