Dąbrowa Górnicza. Ulica Skowronkowa pełna dziur. Miasto obiecuje remont, ale mieszkańcy mają już dość czekania

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Ulica Skowronkowa w Dąbrowie Górniczej od lat czeka na remont Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ulica Skowronkowa w Dąbrowie Górniczej od lat czeka na remont Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc
Udostępnij:
Ulica Skowronkowa w Dąbrowie Górniczej należy do tych, które dotychczas nie doczekały się prawdziwej nawierzchni. Jak przez lata była dziurawa, tak jest i dziś, ale mieszkańcy dłużej nie chcą już czekać na obiecany remont. Czy w końcu doczekają się zmian?

Ulica Skowronkowa to jedna z ulic na Sikorce w dzielnicy Tucznawa. Nie jest ani zbyt długa, ani obciążona ruchem tranzytowym. A mimo tego nie da się tędy po prostu normalnie dojechać do domów, a jedynym wyjściem jest kluczenie między dziurami i oberwanymi resztkami rozrzuconego tłucznia.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza droga nie należy do tych najważniejszych w mieście, ale tutaj także żyją mieszkańcy Dąbrowy Górniczej – podkreśla Mirosław Sekuła, mieszkaniec jednej z posesji, położonych przy ul. Skowronkowej. - Ostatnio, by załatać dziury wyrzucony został na drogę żużel wielkopiecowy i to, co zostało z frezowania dróg. To wszystko wyschło i teraz za każdym samochodem unoszą się tumany kurzu. Oprócz nas jeżdżą tędy kurierzy, samochody dostawcze. To naprawdę jest duży problem. Gdyby tak wcześniej położona została tutaj dobrej jakość nawierzchnia, to teraz nie byłoby takich kłopotów. A tak, zimą w każdą szczelinę wciska się woda, wszystko przecieka, tworzą się kolejne dziury i tak wciąż od nowa – dodaje.

Sytuacja mieszkańców domostw położonych przy ulicy Skowronkowej znana jest także od lat dąbrowskiemu radnemu Rady Miejskiej z Tucznawy, Sławomirowi Żmudce.

- Starania o doprowadzenie do odpowiedniego stanu ulicy Skowronkowej w dzielnicy Sikorka trwają bardzo długo. Już w trakcie mojego przewodniczenia Radzie Osiedla Tucznawa temat był sukcesywnie zgłaszany do Urzędu Miejskiego, bo ubytki w tej drodze zawsze były uciążliwe dla mieszkańców – podkreśla Sławomir Żmudka.

- Pamiętam także o informacji pisemnej, jaka wystosowana została z dąbrowskiego magistratu do Rady Osiedla Tucznawa, która mówiła o tym, że ulica Skowronkowa zostanie naprawiona. Obecnie, jako radny Rady Miejskiej sukcesywnie zgłaszam drogę do remontu. Zdaję sobie również sprawę z faktu, iż nasza dzielnica miała zostać objęta dużą inwestycją, związaną z gospodarką wodno-ściekową. Gdyby doszła ona do skutku, wówczas na pewno droga byłaby nowa. Aktualnie nasza dzielnica jest jednak wykreślona z wieloletniej prognozy finansowej miasta, właśnie w temacie gospodarki wodno- ściekowej oraz nowej kanalizacji. A to powoduje, że problem dróg w tej części Dąbrowy Górniczej, a więc na Sikorce, Bugaju, w Tucznawie jest i będzie dużym problemem – dodaje.

Nie przeocz

Zapytaliśmy więc miasto, czy remont stosunkowo niezbyt długiej ulicy Skowronkowej, ma szansę znaleźć się w najbliższych planach remontowych. Okazało się, że tak, choć dokładnie nie wiadomo, czy nowa nawierzchnia pojawi się jeszcze w tym roku.

- Ulica Skowronkowa w Tucznawie jest jedną z tych dróg, których remont planujemy. Obecnie analizujemy tę kwestię pod względem technicznym i finansowym – wyjaśnia Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Mieszkańcom Tucznawy pozostaje więc mieć nadzieję, że nowa nawierzchnia na ulicy Skowronkowej pojawi się u nich szybciej, najlepiej jeszcze w tym roku.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie