Dąbrowa Górnicza: wodociągi wymieniają sieć. Będą przerwy w dostawie wody HARMONOGRAM

PAS, mat. prasowe
mat. Polska Press
Dąbrowskie Wodociągi, by utrzymać wysoką jakość wody oraz utrzymujący się od kilku lat trend zmniejszającej się liczby awarii, prowadzą kompleksowe programy inwestycyjne i eksploatacyjne. Dlatego też w trzecim kwartale tego roku w dzielnicy Błędów i Stara Dąbrowa mieszkańcy muszą się liczyć okresowym (zazwyczaj kilkugodzinnym) wyłączeniem dostaw wody w części ulic. Ponadto będą też stopniowo wymieniane odcinki sieci wodociągowej na ul. Jodłowej, ul. Morcinka i w rejonie ul. Topolowej.

Dzięki wysokim nakładom finansowym oraz funduszom z Unii Europejskiej w Dąbrowie Górniczej znacząco poprawiła się jakość sieci wodociągowej. Aby jednak nieustannie podnosić jakość świadczonych usług Dąbrowskie Wodociągi prowadzą działania inwestycyjne, polegające na budowie nowych wodociągów oraz wymianie wyeksploatowanych elementów sieci.

Systematycznie wykonywane jest też hydropneumatyczne czyszczenie sieci wodociągowej mieszaniną wody i sprężonego powietrza. Metoda ta bardzo skutecznie usuwa występujące w rurach osady żelaza i manganu, które wprawdzie nie są szkodliwe dla zdrowia, jednak powodują zmętnienie wody i sprawiają, że nabiera barwy rdzy.
Osady powodują też zmniejszenie średnic wewnętrznych rurociągów, co w konsekwencji objawia się spadkiem przepustowości sieci.

Kompleksowy program hydropneumatycznego czyszczenia sieci wodociągowej w sierpniu będzie prowadzony w dzielnicy Błędów i obejmie ulice: Sztorcową, Górki, Jesionową, Żołnierską, Zagórze, Strumień, Kuźnicę Błędowską, Pustynną, Dąbrówką, Sołtysówkę. Do końca sierpnia program czyszczenia sieci w dzielnicy Błędów powinien zostać zakończony.

Do tej pory zakończono w całości prace w dąbrowskiej dzielnicy Łosień oraz w Błędowie przy ulicach: Łazy Błędowskie, Wypaleniska, Zagórcze Niegowonicka, częściowo Żołnierska.

Wymiana rurociągów m.in. na Morcinka

Do końca sierpnia tego roku Dąbrowskie Wodociągi będą prowadzić odcinkowe wymiany rurociągów na ulicy Morcinka i w rejonie ul. Topolowej przy Łęknicach.

Na ulicy Jodłowej, znajdującej się przy granicy ze Sławkowem prace, polegające na odcinkowej wymianie rurociągu na długości 40-50 metrów, miały się zakończyć już do końca lipca. Natomiast na ul. Morcinka mocno wyeksploatowaną sieć zastąpi nowy rurociąg na odcinku od alei Zagłębia Dąbrowskiego do nowego osiedla zamkniętego (około 200 metrów). W tym przypadku prace mają się rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia.

W sierpniu zaplanowano rozpoczęcie wymiany około 80 metrów wodociągu w rejonie ul. Topolowej. Natomiast na osiedlu Manhattan ostatnio zakończyła się gruntowna wymiana trzech odcinków sieci wodociągowej o łącznej długości około 380 metrów.

Były to prace prowadzone w ramach współpracy z Urzędem Miejskim. Dąbrowskie Wodociągi planują jeszcze w tym roku (na przełomie III i IV kwartału) na osiedlu przebudowę sieci kanalizacyjnej.

Dąbrowskie Wodociągi prowadzą ponadto kompleksowy program wymiany armatury wodociągowej, której celem jest utrzymanie ciągłości dostaw wody i obniżenie liczby awarii.

Pojawią się także nowe zasuwy

Dlatego też w drugiej połowie br. w dzielnicy Stara Dąbrowa może występować okresowe (zazwyczaj kilkugodzinne) wyłączenie dostaw wody na części ulic.

Po zakończeniu prac w Starej Dąbrowie będą one prowadzone w dzielnicy Staszic. Prace w dzielnicy Stara Dąbrowa będą prowadzone na skrzyżowaniu ulic: Piwowara - Rejtana, Wolska - Ziemna, Szkolna - Kondratowicza, Jaworowa - Starościńska, Czapińskiego - Legionów Polskich, Legionów Polskich - Kondratowicza, Hutnika - Cicha, Barbary - Rejtana, Jaworowa - Czapińskiego.

Każdorazowo o pracach dotyczących sieci wodociągowej oraz związanych z tym przerwach w dostawie wody mieszkańcy będą informowani z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znaleźć można: na stronie internetowej dabrowskiewodociagi.pl/przerwy-w-dostawie-wody.aspx, w rejonie wykonywanych prac na słupach ogłoszeniowych, klatkach schodowych, w wiadomościach SMS do klientów, którzy podali nr tel. do kontaktu z Dąbrowskimi Wodociągami.

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?

Zawalił się dom w Dębieńsku

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie