Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza: ZCO Szpital Specjalistyczny powoli przywraca planowe przyjęcia i otwiera kolejne oddziały

PAS
Dąbrowski szpital powoli otwiera kolejne oddziały oraz przychodnie
Dąbrowski szpital powoli otwiera kolejne oddziały oraz przychodnie PAS
Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej powoli przywraca normalną prace swoich oddziałów i przychodni. Nie wszystkie od razu zaczną planowe przyjęcia, ale sytuacja z tygodnia na tydzień powinna się poprawiać.

− Uwzględniając wszystkie niezbędne zabezpieczenia, staramy się stopniowo przywracać szpital do normalnego trybu pracy. Działamy tak, by zastosowane rozwiązania gwarantowały bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale pozwoliły na całkowite odmrożenie naszej pracy – mówi dr Tomasz Szczepanik, zastępca dyrektora ZCO.

Już dziś w normalnym trybie działa dąbrowska onkologia. Chirurgia Onkologiczna przyjmuje wszystkich planowanych pacjentów oraz ostre przypadki. Działają też oddziały Onkologii Klinicznej i Radioterapii. W pełni przyjmuje również Poradnia Onkologiczna.

Oddział Chorób Wewnętrznych przyjmuje tylko ostre przypadki, podobnie jak Oddział Pediatrii, ale obydwa oddziały w kolejnych dniach będą rozszerzać zakres pracy i będą przyjmować również pacjentów z lżejszymi schorzeniami.

Oddział Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ogólnej będą od przyszłego tygodnia wdrażać zabiegi planowe. Podobnie będzie z Oddziałami Laryngologii i Ginekologii. Oddział Udarowy działa również w normalnym trybie, jednak Neurologia wciąż na „ostro”, czyli nie ma planowych przyjęć. Rehabilitacja nie realizuje planowych przyjęć, a przyjmuje tylko pacjentów z Oddziału Udarowego. O szczegóły pracy poszczególnych oddziałów należy pytać telefonicznie.

Przypominamy, że do końca tygodnia zamknięta jest Chirurgia Urazowo-Ortopedyczna, ponieważ szpital czeka na wyniki powtórzonych testów na Covid 19, które były wykonane u wszystkich pracowników i pacjentów oddziału.

Musisz to wiedzieć

Część z nich działa wciąż w trybie porad online, ale od przyszłego tygodnia będą zwiększać liczbę pacjentów, którzy mogą przyjść i zasięgnąć porady na miejscu. Praca poradni będzie organizowana w trybie 50 proc. porady online / 50 proc. porady na miejscu. A wszystko po to, by nie tworzyły się kolejki oczekujących na wizytę u specjalisty.

Pracownie Tomografii, Rezonansu i USG już przyjmują normalnie. W godzinach pracy pracowni pojawiają się niezbędne na dezynfekcję przerwy, jednak pacjenci są na bieżąco diagnozowani. Planowych przyjęć nie realizuje jeszcze Pracownia RTG – ze względu na bardzo dużą liczbę pacjentów z ostrych przyjęć szpitalnych. W najbliższych dniach wznowi przyjęcia również Pracownia Gastrologiczna.

Poradnie Diabetologiczna i Neurologiczna wznowią przyjęcia od lipca, a Laryngologiczna od 18 czerwca. W ciągu dwóch najbliższych tygodni pacjenci będą mogli się zgłaszać również do Poradni Chorób Piersi.

Zobacz i zapamiętaj

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera