"Dalsze przygody Misia Uszatka" to znakomity powrót do lat...

  "Dalsze przygody Misia Uszatka" to znakomity powrót do lat dzieciństwa RECENZJA

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Dalsze przygody Misia Uszatka" to znakomity powrót do lat dzieciństwa
  1/4
  przejdź do galerii

  "Dalsze przygody Misia Uszatka" to znakomity powrót do lat dzieciństwa ©Nasza Księgarnia

  Choć Miś Uszatek jest już po sześćdziesiątce, to wciąż uczy i bawi kolejne pokolenia dzieci. Jeśli czytaliście albo oglądaliście przygody misia z oklapniętym lewym uszkiem, "Dalsze przygody Misia Uszatka" będą wspaniałą okazją do przypomnienia sobie jego postaci i przedstawienia jej swoim pociechom.
  Miś Uszatek, który stał się rodzimym hitem eksportowym, stworzony został w 1957 roku przez pisarza Czesława Janczarskiego i ilustratora Zbigniewa Rychlickiego. Uszatek zaczynał w piśmie dla dzieci "Miś" potem przyszedł czas na karierę w telewizji. Serial lalkowy z jego udziałem powstawał między 1975 a 1987 rokiem, jednak do dziś cieszy się on popularnością tak w Polsce, jak i na świecie, gdzie również podbił serca dzieci. Choć próbowano wskrzesić tę produkcję, to nowe odcinki do tej pory nie powstały.

  W tomie "Dalsze przygody Misia Uszatka" wydawnictwo Nasza Księgarnia przypomina dwie książki: "Bajki Misia Uszatka" z 1967 roku i "Zaczarowane kółko Misia Uszatka" z 1970. To drugi tom zbierający przygody misia. Pierwszy, zbierający trzy książki o Uszatku, wydany został w 2016 roku i nosił tytuł "Miś Uszatek". W nowym tomie przygód sympatycznego misia znajdziemy bajki na wiele wieczorów o lwie, który chciał zostać myszką, o tym dlaczego kukułka nie ma gniazda, czy o mieście, w którym nosi się różowe okulary. Autor przygód Uszatka zabiera czytelników także do śnieżnej krainy, czy nad wody Amazonki.

  Dodatkowym atutem książki jest przedmowa Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, która przybliża historię postaci Uszatka, jej twórców, a także fenomen, jakim stał się w pewnym momencie ten mały bohater.

  Książka została wydana w twardej oprawie i idealnie wpasowuje się w stylistykę pierwszego tomu. Duże litery ułatwiają czytanie dzieciom, które dopiero zaczęły swoją przygodę z samodzielną lekturą. Całość uzupełniają ilustracje Zbigniewa Rychlickiego.

  "Dalsze przygody Misia Uszatka" trafiły do księgarń w listopadzie ubiegłego roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo