Daniel Ozon nowym prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej

red.
Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęła uchwałę o powołaniu Daniela Ozona na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki IX kadencji.

Daniel Ozon jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista z zakresu doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, bankowości (inwestycyjnej i korporacyjnej), fuzji, przejęć, restrukturyzacji finansowania, zarządzania wzrostem wartości.

Od 2014 roku współpracuje z EDF Trading London w zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu transakcji w zakresie handlu prądem, gazem na rynku polskim oraz na rynkach Europy Środkowej. Od 2011 roku partner w Funduszu Carlson Private Equity Ltd. Od 2010 roku jest współwłaścicielem domu brokerskiego Ventus Asset Management S.A. posiadającego pełną licencję KNF. W latach 2008-2011 współpracował z Experior Partner.

W latach 2006-2008 był związany z JSW, w której pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu, Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej. Koordynował wówczas m.in. projekt fuzji kopalni Budryk z JSW oraz prace nad strategią rozwoju JSW. W latach 2004-2006 współpracował z BBK Polska na stanowisku dyrektora. W latach 1999 - 2004 był zatrudniony w Banku Handlowym Citibank, gdzie kierował Działem Restrukturyzacji oraz Działem Finansów Handlowych.

Nowy prezes JSW od 4 sierpnia 2016 roku był członkiem Rady Nadzorczej JSW. Rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej Spółki, w której pełnił funkcji Przewodniczącego, złożył 29 listopada 2017 r.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Pamietacie kultowe dyskoteki na Śląsku i Zagłębiu? ZDJĘCIA

Zenek Martyniuk, Boys i inni na Disco Attack w Katowicach ZDJĘCIA

Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

TU BYŁAM odc. 46 - Kasia Kapusta tym razem pracuje w SPA w Ustroniu

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

z
zzkadrabudryk

Tak to prawda co pisze obserwator (gość), Prezes Daniel Ozon starał się łagodnie wprowadzić KWK ,,Budryk" S.A. do JSW S.A., napotkał jednak na opór wielu i poza jego plecami porozumiano się z właścicielem, nie mógł wtedy temu zaradzić. Dzisiaj jest inaczej, dzisiaj Prezes może więcej, poprosimy aby naprawił krzywdy tym, którzy walczyli za wielu, a zostali skrzywdzeni.

o
obsrwator

"W latach 2006-2008 był związany z JSW, w której pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu, Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej. Koordynował wówczas m.in. projekt fuzji kopalni Budryk z JSW"
Fuzja KWK Budryk S.A. nie była prawidłowo przeprowadzona co zaskutkowało 50-cio dniowym strajkiem górników z Budryka w obronie praw pracowniczych Załogi. Setki górników było tak zdeterminowanych, że zdecydowali się również na strajk głodowy na powierzchni i pod ziemią. Górnicy swą postawą wywalczyli to co im się wraz z wejściem do nowej spółki prawnie należało, czyli zrównanie płac u jednego pracodawcy. Po mimo tego, że strajk został rozpoczęty zgodnie z prawem legalnie, co zostało potwierdzone wyrokiem sadowym, to ówczesny prezes JSW J.Zagórowski bezprawnie wbrew zapisom porozumienia strajkowego zwolnił z pracy na Budryku kilku szeregowych uczestników strajku oraz Przewodniczacego Komitetu Strajkowego. Może nowo wybrany Pan Prezes D.Ozon pochyli się nad tą sprawą i naprawi ewidentny błąd swego poprzednika czyniąc zadość uczynienie zwolnionym związkowcom z Budryka?

Dodaj ogłoszenie