DHL Supply Chain informował o ofertach pracy już w styczniu tego roku. Rekrutacja odbywała się głównie przez urząd pracy. Firma ulokowała się w halach Hillwood Zagłębie. Będzie tam świadczyć usługi magazynowe dla swoich klientów. Mieszkańcy Śląska i Zagłębia już mogą zobaczyć na ulicach billboardy lub oklejone w ramach kampanii rekrutacyjnej autobusy. Do pracy w DHL Supply Chain zachęcają Robert Lewandowski i piłkarze Bayernu Monachium.

- W najbliższych dniach na trasie z Sosnowca do Katowic zaczną jeździć autobusy oklejone naszymi plakatami zachęcającymi do wzięcia udziału w rekrutacji – mówi Agata Wydmańska, odpowiedzialna za marketing i komunikację w DHL Supply Chain. - Pojawią się też billboardy i reklama w kinach - dodaje.

PISALIŚMY:
Tak powstaje hala centrum logistycznego Hillwood Zagłębie w Sosnowcu

Inwestycja firmy DHL Supply Chain w Sosnowcu ma być konkurencyjna na sosnowieckim rynku pracy.

Jak zapowiadała już w styczniu tego roku przedstawicielka tej dywizji firmy DHL, Wioletta Podstawka, rekrutacja właśnie wtedy się zaczęła. Rekruterzy czekali na chętnych w urzędzie pracy już od stycznia 2019 roku.

Pracownicy w Sosnowcu potrzebni od zaraz

Teraz kampania przyspiesza.

- Oferujemy pracę praktycznie od zaraz – dodaje Agata Wydmańska.

Kto może liczyć na pracę w sosnowieckim DHL-u? Najwięcej miejsc przewidziano dla operatorów wózków widłowych, zarówno dla tych niskiego jak i wysokiego składowania.

Jak informuje firma - każdy pracownik podpisuje stałą umowę na pełen etat, a poza wynagrodzeniem otrzymuje też dodatkowe benefity. Może liczyć na premie, prywatną opiekę medyczną, korzystać z karty MultiSport, pozwalającej na dofinansowanie wyjść na basen czy do siłowni. Firma zapewnia również „wczasy pod gruszą” i możliwość grupowego ubezpieczenia.

DHL Supply Chain przywiązuje ogromną wagę do rozwoju swoich pracowników – na każdego pracownika, który z zaangażowaniem i pasją przykłada się do swoich obowiązków czekają szkolenia, firma oferuje możliwości zdobywania nowych kompetencji oraz awansu. Dołączenie do DHL Supply Chain daje możliwość dalszego wzrostu ponieważ 70 procent kadry kierowniczej jest wyłaniana w ramach wewnętrznych promocji.

Do pracy w DHL zachęca Robert Lewandowski

DHL Supply Chain zapewnia, że jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera swoich pracowników w różnego rodzaju aktywnościach związanych z projektami mającymi na celu pomoc najbardziej potrzebującym, promującym ekologiczne zachowania czy związanymi z aktywnością sportową swoich pracowników.

- Aktywność fizyczna i promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych pracowników jest niezwykle ważne. Podziwiamy pasję i zaangażowanie z jaką nasi koledzy biorą udział w różnego rodzaju zawodach, biegach, czy też grają w drużynie piłkarskiej DHL zdobywając wspaniałe trofea w turniejach. Dlatego w naszej kampanii zdecydowaliśmy się użyć wizerunku Roberta Lewandowskiego, zawodnika drużyny Bayern Monachium, którą DHL wspiera od wielu lat. Sukces Roberta, a także drużyny, to kompilacja ciężkiej pracy, poświęcenia, ale także niezwykłej pasji, jaką każdego dnia zawodnicy wkładają w swoją pracę. Te ideały są nam bliskie również w DHL i wierzymy, że zachęcą kandydatów do dołączenia do naszej DHL-owej drużyny - dodaje Piotr Okurowski, dyrektor Zarządzający DHL Supply Chain w Polsce.

Halę przy S86 wynajęło Pepco

DHL Supply Chain nie będzie budował w Sosnowcu swoich hal magazynowych, ale specjalnie dla nich zostaną one wynajęte. W Sosnowcu halę w wybudowanym przy ulicy Baczyńskiego centrum logistycznym Hillwood Zagłębie wynajęło w ostatnich tygodnia Pepco. To właśnie dla tego klienta będzie świadczyła usługi magazynowe firma DHL Supply Chain.

Aplikować o pracę można pod adresem:
KLIKNIJ
lub mailem: pracujwdhl@dhl.com lub telefonicznie pod numerem 728 497 487.

Czym zajmuje się DHL Supply Chain?

DHL Supply Chain to operator logistyczny, będący częścią globalnej GRUPY logistycznej DP DHL. Na polskim rynku DHL Supply Chain działa od 2002 roku zatrudniając ponad 3000 pracowników.

W związku z intensywnym rozwojem, firma zatrudni do końca roku ponad 1000 osób – głównie na stanowiska magazynierów, operatorów wózków widłowych, osób na stanowiska team leaderów, a także do działów operacyjnych: IT, HR czy księgowości. DHL Supply Chain rozpoczyna rekrutację w pierwszej kolejności do swoich lokalizacji w Sosnowcu, ale też Łodzi, Głuchowie k/Łodzi i k/Poznania. Firma zarządza ponad 30 lokalizacjami o łącznej powierzchni ponad 300 tys. m2.

DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych.

DHL zatrudnia ponad 360 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną. DHL jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 60 miliardów euro.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy trzeba płacić opłaty za użytkowanie wieczyste?

Polacy są przeciwko zmianie czasu