Dlaczego warto inwestować w domy drewniane? Ile kosztują? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Materiał informacyjny
Planujesz zakup lub budowę domu? Zastanawiasz się, w co najlepiej zainwestować pieniądze, by nie przepłacić i jednocześnie cieszyć się pięknym i bezpiecznym domem? Podczas poszukiwań idealnego miejsca na ziemi, warto rozważyć inwestycję w dom drewniany. Jeżeli szukasz ekologicznego rozwiązania, w którym zakocha się cała Twoja rodzina, to idealna opcja dla Ciebie. Przygotowaliśmy dla Ciebie wszelkie potrzebne wskazówki, dzięki którym dowiesz się między innymi: w co najlepiej zainwestować, jak wybrać odpowiednią firmę oraz dlaczego domy drewniane są opcją przyjazną dla środowiska

Dom szkieletowy. Sprawdzamy, czym charakteryzuje się dom drewniany i dlaczego warto w niego zainwestować

Jaki powinien być idealny dom? Solidny, bezpieczny, funkcjonalny? Szukasz idealnego rozwiązania dla siebie? Podstaw na piękne, drewniane domy typu kanadyjskiego. Poznaj 5 zalet drewnianego domu:
· Szybkość i wysoka jakość realizacji projektów (czas realizacji to zaledwie kilka miesięcy).
· Projekty domów oparte na nowoczesnej technologii, wiedzy i doświadczeniu pozwalają na budowę budynków niezwykle solidnych i wytrzymałych.
· Ponadto domy szkieletowe są energooszczędne oraz wykonane z materiałów przyjaznych środowisku.
· Do budowy używane jest tylko najlepszej jakości drewno o odpowiedniej izolacji, co powoduje obniżenie kosztów eksploatacji budynków.
· Odpowiadają najnowszym trendom, dzięki ciągłemu rozwojowi oraz śledzeniu nowości „branżowych”.

Zdzisław Wrzeszcz, właściciel firmy BuDrev http://www.domyzbali.org/ specjalizującej się w budowie domów z drewna opowiada o zaletach drewnianych domów.

Zdjęcie "BuDrev zdj. Zdzisława Wrzeszcza"

Dom z drewna można postawić bardzo szybko i jest to sucha technologia. Zużywa się bardzo małą ilość wody do takiej budowy, w zasadzie tylko do postawienia komina i wylewki (nie mówiąc o fundamencie, który jest wykonany wcześniej). Taki dom lepiej pochłania i oddaje wilgoć. Nie ma zjawiska pojawiania się podwyższonej wilgotności albo nadmiernego wysuszenia powietrza. Dom drewniany nadaje się do zamieszkania po dwóch miesiącach od rozpoczęcia prac.Drewniany dom zużywa mniej energii, dzięki czemu oszczędzamy na ogrzewaniu. Dobrze zrobiony dom z drewna ma parametry domu energooszczędnego.

Dla kogo najlepiej sprawdzi się dom drewniany?

Domy szkieletowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób marzących o swoich czterech kątach. W szczególności domy z drewna polecane są alergikom, gdyż w pomieszczeniach nie ma problemu z wilgocią i pleśnią.

Zastanawiasz się, czy Twoja działka będzie odpowiednia pod budową domu szkieletowego? Bez obaw lokalizacja działki nie ma większego znaczenia podczas jego budowy. Dom drewniany to bardzo korzystna opcja w szczególności dla osób, które jak najszybciej pragną wprowadzić się do wymarzonego domu:

Technologia szkieletowa charakteryzuje się tempem prac, a co najważniejsze posiada niski współczynnik przenikania ciepła - to oznacza, że ogrzewamy tylko powietrze wewnątrz, a nie ściany budynku - zapewnia Dariusz Walczak, ekspert firmy ecoDom https://www.ecodomszkielet.pl/.

Planujesz budowę domu z drewna? Sprawdź, z jakich wariantów możesz skorzystać

Domy drewniane. Co powinna zawierać oferta: Sama konstrukcja

To doskonały wybór dla zdecydowanych klientów, którzy potrzebują fachowego postawienia szkieletu domu drewnianego. Od firmy oczekiwać możemy solidnej, trwałej i mocnej konstrukcji, która pozwoli stworzyć fundament dla dalszych prac.

W ofercie „Sama konstrukcja” domu szkieletowego klient może oczekiwać:
· wykonania szkieletu domu (ścian zewnętrznych, wewnętrznych, stropu i konstrukcji dachu)
Pakiet zawiera również:
· zamontowanie poszycia stropu płytą OSB3 (MFP) o grubości 22mm;
· zamontowanie poszycia ścian płytą OSB3 (MNF) o grubości 12mm;
· położenie folii (tzw. wiatroizolacji) na ścianach zewnętrznych i dachu

Domy drewniane. Co powinna zawierać oferta: Stan surowy zamknięty

Oferta skierowana do klientów poszukujących bezpiecznego budynku, którzy mają nieco więcej czasu na realizację prac remontowych. To wykończona nieruchomość, której zapewniono ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. W tej ofercie prace remontowe takie jak: kładzenie instalacji, układanie wełny i czynności wykończeniowe, mogą być wykonywane niezależnie od pory roku.

W ofercie „Stan surowy zamknięty” domu szkieletowego klient może oczekiwać:
· wykonanie szkieletu domu (ścian zewnętrznych, wewnętrznych, stropu i konstrukcji dachu)
Pakiet zawiera również:
· montowanie poszycia stropu płytą OSB3 (MFP) o grubości 22mm;
· Montowanie poszycia ścian płytą OSB3 (MNF) o grubości 12mm;
· kładzenie folii (tzw. wiatroizolacji) na ścianach zewnętrznych i dachu;
· kompleksowe pokrycie dachowe. Co to oznacza? Pokrycie połaci blachodachówką, obróbki blacharskie i założenie rynien PCV;
· położenie tynku silikonowo-sylikatowego na uprzednio zamontowanej wełnie fasadowej o grubości 100mm.

Domy w stanie surowym zamkniętym to bezpieczny, solidny i zamknięty ścianami budynek, w którym bez problemu można prowadzić dalsze prace wykończeniowe.

Domy drewniane. Co powinna zawierać oferta: Stan dewelopersk

Oferta skierowana do klientów, którzy pragną wprowadzić się do wykończonego, drewnianego domu. Budowa domu w stanie deweloperskim trwa od 3-4 miesięcy. Takie budynki są kompletne zarówno w środku, jak i na zewnątrz, dzięki czemu odbierając dom, wystarczy postawić jedynie na wykończeniowe prace remontowe, takie jak:
· położenie farb;
· montaż osprzętu elektrycznego;
· montaż oświetlenia i drzwi;
· kładzenie paneli lub płytek oraz urządzanie wnętrza meblami.

To najbardziej korzystny wariant, dla tych, którzy cenią sobie szybkość w stosunku do poziomu zaawansowania prac.

W ofercie „Stan deweloperski” domu szkieletowego klient może oczekiwać:
· solidnej i trwałej konstrukcji szkieletu;
· montowania poszycia stropu płytą OSB3 (MFP) o grubości 22mm;
· montowania poszycia ścian płytą OSB3 (MNF) o grubości 12mm;
· kładzenia folii (tzw. wiatroizolacji) na ścianach zewnętrznych i dachu;
· kompleksowego pokrycia dachowego (okrycie połaci blachodachówką, obróbki blacharskie i założenie rynien PCV);
· położenia tynku silikonowo-sylikatowego na uprzednio zamontowanej wełnie fasadowej o grubości 100mm.

Pakiet zawiera również:
· instalację elektryczną;
· instalację CO i wodno-kanalizacyjną;
· ocieplenie przegród zewnętrznych wełną mineralną w dwóch wariantach grubości;
· wykonanie izolacji akustycznej w stropie i ścianach działowych;
· montowanie folii paroizolacyjnej;
· położenie płyt kartonowo-gipsowych;
· gipsowanie.

Taki podział oferty znajdziemy w lokalnej firmie ecoDom:
https://www.ecodomszkielet.pl/ Producent oferuje najwyższej jakości usługi oraz indywidualne podejście do klienta.

Z jakich materiałów wykonane są domy szkieletowe?

Domy drewniane oparte na technologii szkieletowej są niezwykle szybkie w montażu. Do ich wykonania wykorzystywany jest bardzo trwały surowiec, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Domy szkieletowe wykonywane są z drewna iglastego, które poddawane jest suszeniu oraz czterostronnemu struganiu. Drewno wykorzystywane w firmie ecoDom odznaczone jest certyfikatem C24 i znakiem bezpieczeństwa.

Czy ryzyko pożaru w domu drewnianym jest większe?
Jak wspomina Zdzisław Wrzeszcz, właściciel firmy BuDrev, w wywiadzie dla portalu natemat.pl:

Spójrzmy, że również murowany dom nie nadaje się najczęściej do użytku po pożarze. Wyposażenie domu mieszkalnego to masa różnego rodzaju chemii, w postaci plastiku, mebli, wykładzin. Problemem domu nie jest rodzaj użytego materiału, ale raczej wyposażenie. Stropy i inne elementy żelbetowe pękają od temperatury i wody gaśniczej.

Ekspert dodaje, że domy drewniane posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed pożarem:

Szkielet jest impregnowany preparatem, który pochłania tlen w czasie pożaru. Domy szkieletowe mają wewnątrz płyty gipsowe, których ognioodporność wynosi od trzydziestu minut do kilku godzin. Są też odpowiednie zabezpieczenia elektryczne, które chronią przed zwarciami. A jeśli chodzi o kominy dymne, obecnie są izolowane termicznie i mają wkład ceramiczny. Nie ma możliwości, by od komina nastąpiło zapalenie budynku.

Ile kosztują domy drewniane

Oszacowanie kosztów domu szkieletowego nie jest proste. Do każdego projektu należy podejść indywidualnie. Z reguły koszty inwestycji są podobne do tych poniesionych w budownictwie tradycyjnym.

Przy budowie domu szkieletowego warto skorzystać z dodatkowych metod finansowania. Najczęściej wybieranym przez klientów źródłem finansowania takich inwestycji są kredyty hipoteczne, które są najtańszą opcją wśród kredytów.

Ile dokładnie kosztują domy szkieletowe? Koszt budowy domu z drewna to około 1500 zł za m2 powierzchni całkowitej.

Kiedy rozpocząć budowę drewnianego domu szkieletowego?

Na budowę domów szkieletowych można zdecydować się, o każdej porze roku. To bardzo praktyczne rozwiązanie! W przeciwieństwie do budowy domów tradycyjnych prace można prowadzić przy minusowych temperaturach.

Domy drewniane. Ekologiczny wybór, który się opłaca

Jeśli dbasz o środowisko dom drewniany to idealna opcja dla Ciebie. Jak wspomina ekspert firmy ecoDom, Dariusz Walczak:

Do produkcji drewnianych domów szkieletowych stosuje się aż 90% zdrowych i naturalnych materiałów, takich jak: drewno, wełny mineralne czy skalne, tynki mineralne i płyty wiórowe.

Ponadto do budowy domów z drewna zużywa się znacznie mniej wody niż podczas stawiania tradycyjnych, murowanych domów.


Zdjęcie "EcoDom zdj. Dariusz Walczak"

Planujesz inwestycję w drewniany dom? Wybierz lokalną firmę

Jeżeli podjąłeś decyzję o budowie drewnianego domu szkieletowego, warto rozważyć współpracę z lokalną firmą. Zmniejszy to koszty budowy o zakwaterowanie pracowników i ułatwi kontakt w razie pytań i wątpliwości. Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru firmy? Oto niezbędne zasady, które powinieneś mieć na uwadze:

· Sprawdź opinię o firmie. Rzetelności i terminowości to podstawa! Dowiedz się, czy wybrany przez Ciebie wykonawca przestrzega ustalonych dat i umówionych cen.
· Ważne, by firma charakteryzowała się solidnością oraz indywidulanym podejściem do potrzeb klienta;
· Gwarancja jakości. Zapytaj, czy firma opiera się na sprawdzonych technologiach oraz czy wykorzystuje najwyższej jakości materiały;
· Nie zapominaj o podpisaniu umowy!

Jedną z firm działających na terenie województw śląskiego i małopolskiego jest firma ecoDOM, która swoją markę zbudowała na najwyższej jakości oraz zaangażowaniu

Dom drewniany. Dlaczego warto w niego zainwestować właśnie teraz?

Kupno domu to niewątpliwie ważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Ostatnie miesiące pokazują, że własny dom z ogrodem to marzenie nie jednej osoby. Warto zainwestować w miejsce, które stanie się azylem, miejscem idealnym dla całej rodziny.

Obecna sytuacja sprawiła, że wielu z nas zamarzyło o swoim miejscu za miastem, w którym można się zaszyć na czas pandemii. Domki letniskowe to alternatywa dla życia w bloku, która umożliwia wypoczynek we własnym zaciszu, na świeżym powietrzu. Jeśli są one zabezpieczone i ocieplone, można przebywać w nich od wczesnej wiosny do późnej jesieni, tym bardziej że w takich wnętrzach można zainstalować ogrzewanie - podkreśla Zbigniew Wrzeszcz, właściciel firmy BuDrev, http://www.domyzbali.org/

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3