Dobra lokalizacja. 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania

Materiał informacyjny 19dzielnica.pl
Udostępnij:
Inwestycja we własne mieszkanie to ogromny wydatek. Najczęściej, zanim podpiszemy umowę z deweloperem, sprawdzamy wszystkie za i przeciw, by znaleźć swój ideał. Nie działamy pod wpływem emocji, a raczej szukamy czegoś, co sprawdzi się na dłuższą metę. Skrupulatna analiza pozwoli nam wybrać lokum dopasowane do potrzeb naszych i naszej rodziny. Jedną z najistotniejszych cech wymarzonego mieszkania jest jego lokalizacja. Na co warto zwrócić uwagę w tym kontekście?

Blisko do pracy

W pierwszej kolejności najczęściej zwracamy uwagę na odległość mieszkania od miejsca, w którym pracujemy, a nasze dzieci pobierają naukę. Większości osób zależy na tym, by odległość od tych punktów była jak najmniejsza. Im bliżej znajdzie się nasze M, tym krócej będziemy dojeżdżać. A to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy dla wszystkich członków rodziny.

W sąsiedztwie komunikacji miejskiej

Warto też szukać takiej nieruchomości, która będzie położona w bliskim sąsiedztwie przystanków autobusowych, tramwajowych czy kolejowych. Ogromną popularnością cieszą się mieszkania przy warszawskim metrze. Takie położenie na mapie stolicy sprawi, że nie będziemy tracić czasu na docieranie do przystanków i z powodzeniem uda nam się zrezygnować z używania samochodu na co dzień. Mieszkanie przy metrze w Warszawie, przy stacji SKM w Gdyni czy Gdańsku lub w okolicy przystanków tramwajowych to gwarancja maksymalnej wygody i, co równie ważne, bezpieczeństwa w razie późnych powrotów do domu.

Wygoda codziennego życia

Dobra lokalizacja to taka, która pozwala nam bez poświęcania ogromu czasu dotrzeć do potrzebnych punktów usługowych i handlowych. Tutaj najlepszym wyborem są nowe osiedla, które najczęściej gwarantują niezakłócony dostęp do lokali usługowych położonych na dolnych kondygnacjach budynków. Najczęściej można tu znaleźć i salon kosmetyczny oraz fryzjerski, i lokalny warzywniak, i aptekę.

Tereny zielone dla całej rodziny

Warto zwrócić również uwagę na sąsiedztwo bloku, w którym chcemy zakupić lokum. Dla wielu osób bardzo istotna jest bliskość terenów zielonych, parków, które umożliwiają wygodne i bezpieczne spacery z dziećmi, ukochaną osobą i domowymi zwierzakami. Ważne, by znaleźć mieszkanie w spokojnej okolicy, która zapewni nam komfort spacerowania o dowolnej porze.

Coś dla najmłodszych

Dla rodzin z dziećmi istotna jest też bliskość placów zabaw i punktów rozrywkowych przeznaczonych dla maluchów. Dzięki temu możemy radośnie spędzać czas z naszymi pociechami, nie oddalając się zbytnio od miejsca zamieszkania.

Dodaj ogłoszenie