Dolcan Ząbki - GKS Katowice 2:0 [RELACJA]. Miotła trenera Piekarczyka przestała działać

Piłkarze GKS Katowice przegrali w Ząbkach z Dolcanem 0:2 tracąc obydwa gole po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Efekt nowej miotły po zatrudnieniu trenera Piotra Piekarczyka wyraźnie przestał działać. Po wygraniu dwóch pierwszych meczów pod wodzą tego szkoleniowca GieKSa doznała drugiej porażki z rzędu.

Dolcan przegrał trzy ostatnie mecze po 0:2, ale w spotkaniu z katowiczanami przerwał tę fatalną passę i dzięki temu wyprzedził ich w tabeli. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 29 minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym GieKSy powstało ogromne zamieszanie. Rafał Dobroliński obronił dwa strzały piłkarzy z Ząbek, ale wobec kolejnej dobitki Damiana Świerblewskiego był już bezradny.

Katowiczanie próbowali odrobić straty, ale bez pauzujących za kartki Adriana Frańczaka i Przemysława Pitrego ich siła ofensywna nie była zbyt duża. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 56 minucie Grzegorz Goncerz. Po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego lider strzelców I ligi był sam w polu karnym, lecz nie trafił czysto w piłkę i fatalnie spudłował.

Dolcan przypieczętował swoje zwycięstwo w 73 minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej za Świerblewskiego Rafał Grzelak po rogu przejął piłkę w polu karnym i precyzyjnie strzelił z 15 m wykorzystując fakt, że żaden z obrońców gości nie zamierzał mu w tym przeszkadzać.

Dolcan po raz drugi w tym sezonie pokonał katowiczan. Na Bukowej gracze z Ząbek wygrali jesienią 3:2 strzelając trzy gole w ciągu 17 minut. GieKSa plany zakończenia rywalizacji w I lidze tuż za plecami czołowej trójki walczącej o awans do ekstraklasy będzie musiała przełożyć na przyszły sezon.

Dolcan Ząbki – GKS Katowice 2:0 (1:0)

Bramki 1:0 Damian Świerblewski (29), 2:0 Rafał Grzelak (73)