Dolcan Ząbki – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:0)

Patryk Trybulec
09.10.2015  sosnowieczaglebie sosnowiec-mks drutex bytovialucyna nenow / polska press
09.10.2015 sosnowieczaglebie sosnowiec-mks drutex bytovialucyna nenow / polska press Lucyna Nenow / Polska Press
Lider pobity w Ząbkach. Zagłębie Sosnowiec przegrało w Ząbkach z Dolcanem 1:4.

Pierwszoligowa seria siedmiu spotkań bez porażki i pięciu zwycięstw z rzędu w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec została przerwana. Podopieczni trenera Artura Derbina najwidoczniej odczuli trudy wtorkowego meczu w Pucharze Polski z Cracovią (1:2) i tym razem po kipeskim meczu przegrali na wyjeździe z Dolcanem Ząbki 1:4 (0:2). Tym samym rywale zmniejszyli dystans do sosnowiczan na jeden punkt.

Losy spotkania w zasadzie rozstrzygnęły się w przeciągu 120 sekund, pomiędzy 20 a 22 minutą. Wówczas goście stracili dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Marcin Krzywicki, a chwilę później podwyższył Igor Sapała.

Kolejne ciosy gospodarze zadali liderowi pierwszej ligi w drugiej połowie i ponownie w trybie hurtowym. Także tym razem na podwojenie wyniku gospodarze potrzebowali 2 minut. W 55. ponownie w meczowym protokole zapisał się Krzywicki, a w 57. Zagłębie padło na kolana po trafieniu Michała Bajdura.

I chociaż Zagłębie w całym spotkaniu nie oddało ani jednego celnego strzału, to jednak zdobyło bramkę honorową. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Szymon Matuszek na tyle pechowo interweniował w polu karnym Dolcanu, że skierował piłkę do własnej bramki.

1:0 Marcin Krzywicki (20), 2:0 Igor Sapała (22), 3:0 Marcin Krzywicki (55), 4:0 Michał Bajdur (57), 4:1 Szymon Matuszek (71-samobójcza)
Dolcan Kryczka – Jakubik, Klepczarek, Sawala, Petasz – Bajdur (77. Świerblewski), Matuszek, Sapała, Feruga (90. Calderón), Tarnowski – Krzywicki (85. Gołębiewski).
Zagłębie Fabisiak – Sierczyński, Budek, Markowski, Udoviczić – Ryndak (63. Tylec), Matusiak, Dudek, Fidziukiewicz, Pribula – Arak (63. Paluchowski).