Dom Aniołów Stróżów: 23 urodziny stowarzyszenia i premiera...

  Dom Aniołów Stróżów: 23 urodziny stowarzyszenia i premiera wyjątkowego kalendarza ZDJĘCIA + WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W filharmonii Śląskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 23 urodzin stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów, które od lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym. Podczas gali oficjalną premierę miał także wyjątkowy kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych”.
  23 urodziny Domu Aniołów Stróżów w Katowicach
  1/49
  przejdź do galerii

  23 urodziny Domu Aniołów Stróżów w Katowicach ©Marzena Bugała-Azarko

  Obecnie Dom Aniołów Stróżów prowadzi trzy świetlice terapeutyczne, socjoterapeutyczny klub młodzieżowy, program pracy ulicznej, poradnię rodzinną oraz klub rozwoju osobistego z pracą uliczną w śląskich dzielnicach biedy. Rocznie ok. 150 dzieci korzysta ze świetlic i kół, poradnia wspiera ok. 80 rodzin z marginesu społecznego. Ponadto wolontariusze pomagają i aktywizują na ulicach miasta ok. 500 dzieci.


  - Naszą misją jest, by pomagać i wspierać tak, gdzie to jest potrzebne. Chcemy przywrócić dzieciom ich dzieciństwo oraz wychować dzieci i młodzież z trudnych środowisk wychowując je na samodzielnych i odpowiedzialnych dorosłych - mówiła Monika Bajka, prezes stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.
  Zobacz galerię
  - Od samego początku sporo oferujemy, ale też oczekujemy zaangażowania. Dzieci razem z nami sprzątają, razem przygotowujemy posiłki. Jeśli potrzebują plecak do szkoły lub mają wymarzoną kurtkę, to mówimy: ok, ale jak chcesz na to zapracować? Oczywiście łatwiej by nam było im to dać, ale wtedy niczego ich nie nauczymy. Nie chodzi o to, by było łatwo, ale by było możliwe - mówiła Monika Bajka.

  W tym roku można wesprzeć stowarzyszenie i jego podopiecznych. Ciekawą inicjatywę i projekt zaproponowała Olga Kostrzewska-Cichoń z agencji Open-Mind, która postanowiła stworzyć kalendarz na 2018 rok, w którym zobaczymy jaką przemianę przeszły Katowic, dzięki porterom 12 osób wykonanym w miejskiej przestrzeni. Cały dochód z kalendarza zostanie przekazany na działalność "Domu Aniołów Stróżów", tak w kolejnym roku stowarzyszenie mogło pomagać kolejnym podopiecznym.

  Oficjalna premiera kalendarza była 29 października w Filharmonii Śląskiej podczas 23 urodzin "Aniołów". Pierwszy kalendarz z autografami osób, które można zobaczyć na jego kartach, wylicytowano podczas gali za 8 tys. 100 złotych.

  Kalendarz od listopada można kupić przez internet na stronie www.anioly24.pl oraz allegro.pl.
  POLECAMY TWOJEJ UWADZE

  Podejrzany o zabójstwo piłkarza GKS Katowice złapany. ZOBACZ, JAK ZMIENIŁ WYGLĄD  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Tragiczny wypadek na DK1: Dlaczego spłonęły 2 osoby ZDJĘCIA + WIDEO  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim