Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dom Aniołów Stróżów: 23 urodziny stowarzyszenia i premiera wyjątkowego kalendarza ZDJĘCIA + WIDEO

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
23 urodziny Domu Aniołów Stróżów w Katowicach
23 urodziny Domu Aniołów Stróżów w Katowicach Marzena Bugała-Azarko
W filharmonii Śląskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 23 urodzin stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów, które od lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym. Podczas gali oficjalną premierę miał także wyjątkowy kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych”.

Obecnie Dom Aniołów Stróżów prowadzi trzy świetlice terapeutyczne, socjoterapeutyczny klub młodzieżowy, program pracy ulicznej, poradnię rodzinną oraz klub rozwoju osobistego z pracą uliczną w śląskich dzielnicach biedy. Rocznie ok. 150 dzieci korzysta ze świetlic i kół, poradnia wspiera ok. 80 rodzin z marginesu społecznego. Ponadto wolontariusze pomagają i aktywizują na ulicach miasta ok. 500 dzieci.

- Naszą misją jest, by pomagać i wspierać tak, gdzie to jest potrzebne. Chcemy przywrócić dzieciom ich dzieciństwo oraz wychować dzieci i młodzież z trudnych środowisk wychowując je na samodzielnych i odpowiedzialnych dorosłych - mówiła Monika Bajka, prezes stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

- Od samego początku sporo oferujemy, ale też oczekujemy zaangażowania. Dzieci razem z nami sprzątają, razem przygotowujemy posiłki. Jeśli potrzebują plecak do szkoły lub mają wymarzoną kurtkę, to mówimy: ok, ale jak chcesz na to zapracować? Oczywiście łatwiej by nam było im to dać, ale wtedy niczego ich nie nauczymy. Nie chodzi o to, by było łatwo, ale by było możliwe - mówiła Monika Bajka.

W tym roku można wesprzeć stowarzyszenie i jego podopiecznych. Ciekawą inicjatywę i projekt zaproponowała Olga Kostrzewska-Cichoń z agencji Open-Mind, która postanowiła stworzyć kalendarz na 2018 rok, w którym zobaczymy jaką przemianę przeszły Katowic, dzięki porterom 12 osób wykonanym w miejskiej przestrzeni. Cały dochód z kalendarza zostanie przekazany na działalność "Domu Aniołów Stróżów", tak w kolejnym roku stowarzyszenie mogło pomagać kolejnym podopiecznym.

Oficjalna premiera kalendarza była 29 października w Filharmonii Śląskiej podczas 23 urodzin "Aniołów". Pierwszy kalendarz z autografami osób, które można zobaczyć na jego kartach, wylicytowano podczas gali za 8 tys. 100 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!