Dom Aniołów Stróżów. Pomóż nam ratować dzieci przed samotnością i beznadzieją!

Artykuł sponsorowany
Ola zdała do szóstej klasy. Krzyś po raz pierwszy w życiu dał sobie naprawić ząb. Ania przestała się bać dorosłych. Zosia znalazła tutaj przyjaciół. Patrykowi pomogliśmy skończyć szkołę. Sandrę uchroniliśmy przed przemocą domową, a Grzesia wyciągnęliśmy z ulicy… - Dom Aniołów Stróżów od 25 lat działa na rzecz dzieci i ich rodzin z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy Śląska i Zagłębia. Pomóc ratować dzieci przed samotnością i beznadzieją może każdy. Wystarczy przekazać swój 1% podatku! To nic nie kosztuje, ale dla dzieci jest szansą na zmianę ich życie. KRS Domu Aniołów Stróżów: 0000009221.


Dom Aniołów Stróżów tworzy system wsparcia dla młodzieży, dzieci i ich rodzin. W śląskich i zagłębiowskich dzielnicach biedy: w Katowicach – Załężu, Chorzowie - Batorym oraz Sosnowcu – Juliuszu prowadzi 8 placówek: świetlice terapeutyczne, kluby rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne, poradnię rodzinną, akademię rozwoju talentów, programy aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży i dorosłych. Codziennie opiekuje się ok. 130 dziećmi w wieku od 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin. Szlifuje „dzieci węgla" tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami.

Szereg działań. Także online
- Codziennie w naszych Domach opiekujemy się dziećmi i młodzieżą dając im poczucie bezpieczeństwa i bycia akceptowanym oraz wartościowym. Odrabiamy zadania, edukujemy, pomagamy skończyć szkołę. Dożywiamy, uczymy dbać o zdrowie i higienę (dzieci kąpią się, myją zęby, piorą w Aniołach odzież). Chodzimy z dziećmi i rodzinami do lekarzy i specjalistów. Pomagamy w problemach psychologicznych, rodzinnych i rówieśniczych - wylicza Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów. - Uczymy radzić sobie z trudnościami bez alkoholu, narkotyków i agresji. Odkrywamy i rozwijamy w dzieciach pasje i talenty, uczymy czym jest praca, odpowiedzialność i samodzielność. Organizujemy zajęcia dodatkowe, wycieczki i wyjścia, a także terapeutyczne obozy wakacyjne. Wspieramy rodziców w ich problemach osobistych, rodzinnych i prawnych - dodaje Monika Bajka.Dom Aniołów Stróżów wyrównuje różnice pomiędzy dziećmi wykluczonymi oraz ich rówieśnikami, a dorosłym daje siłę i umiejętności, by stawali się dobrymi rodzicami. Anioły swoją pomoc świadczą nieustannie. Mimo epidemii koronawirusa stowarzyszenie nie pozostawiło swoich podopiecznych bez pomocy, a placówki działają dalej. Oczywiście online.

- Nasza praca w całości przeniosła się do internetu, gdzie nasi pedagodzy i psycholodzy przygotowali specjalną ofertę zajęć, uruchomiliśmy także telefoniczną linię wsparcia, dzięki czemu jesteśmy w stałym kontakcie z rodzinami, udzielając im pomocy w tym wyjątkowym czasie, a także inspirując, jak mogą go zagospodarować - mówi prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Zajęcia online odbywają się od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 12-tą a 16-tą. Każdy dzień ms swój motyw przewodni. Więcej o tym można przeczytać na profilu Aniołów w serwisach Facebook oraz Instagram.

- To ważne, ponieważ rodziny, którymi się opiekujemy mieszkają najczęściej na małej przestrzeni w familokach. Izolacja dodatkowo wzmacnia ryzyko pojawienia się konfliktów, agresji i przemocy, a tym samym problemów psychologicznych - zauważa Monika Bajka.  
Anioły potrzebują wsparcia. Koronawirus do dodatkowe troski
Obecna sytuacja spowodowała jednak, że pozyskiwanie funduszy na rzecz podopiecznych stało się jeszcze trudniejsze. Dom Aniołów Stróżów już musiał przełożyć na inny termin kilka charytatywnych akcji. W stowarzyszeniu obawiają się także, że część sponsorów w obawie o własną sytuację również nie da rady wspierać Aniołów tak, jak to było dotychczas.

- Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy potrzebni dzieciom i rodzinom, które nie radzą sobie ze swoim życiem i problemami. Dzisiaj sami potrzebujemy wsparcia  bardziej niż kiedykolwiek, żebyśmy mogli razem pomagać tym najsłabszym. Czeka nas wszystkich trudny czas... a do naszej codziennej pracy i pomocy potrzebujemy funduszy. Zwracam się z wielką prośbą o pomoc, która nic nie kosztuje, a zmienia życie. Zachęcamy do przekazania swojego 1% na pomoc dzieciom z Domu Aniołów Stróżów. Niech ta historia trwa nadal. Razem czyńmy ten świat lepszym, a dzieciństwo dzieci szczęśliwszym - mówi prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów. 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, ul. Andrzeja 12a, 40-061 Katowice, KRS 0000009221. Szczegółową instrukcję, jak przekazać swój 1% na rzecz Domu Aniołów Stróżów można znaleźć na stronie: www.anioly24.pl/przekaz-1-procent/.
Dodaj ogłoszenie