Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Druga edycja konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia” rozstrzygnięta. Kto został nagrodzony?

OPRAC.: IM
Druga edycja konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia” rozstrzygnięta.
Druga edycja konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia” rozstrzygnięta. mat. prasowe
Druga edycja konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia”, którą w tym roku rozszerzono na całe Zagłębie Dąbrowskie, została zakończona. Znamy ostateczne rozstrzygnięcia.

Ponad 20 prac przysłali do Zagłębiowskiej Mediateki mieszkańcy Zagłębia na konkurs literacki "Wyjdź z ukrycia". Jak mówią organizatorzy, poziom literacki opowiadań i wierszy był w tym roku bardzo wysoki.

Dlatego też jury, szczególnie przy wyborze najlepszych wierszy, miało twardy orzech do zgryzienia, aby ostatecznie rozstrzygnąć konkurs.

Konkurs literacki „Wyjdź z ukrycia” rozstrzygnięty

- Wiele prac zaskoczyło, zarówno tematyką, jak i formą narracji - mówi Ewelina Równicka, jedna z pomysłodawczyń konkursu literackiego "Wyjdź z ukrycia"

Ostatecznie jurorzy wyróżnili, a następnie nagrodzili trzy wiersze oraz cztery opowiadania.

W kategorii poezja pierwsze miejsce zajęła Emilia Kozieł za wiersz "Manifest przeciwko rzeczywistości". Na drugiej pozycji znalazł się natomiast wiersz Justyny Katolik pod tytułem " Krwiste kalie z Baker Street".

Za szczególne walory językowe i poczucie humoru wyróżnienie otrzymała z kolei Magdalenie Koziala - Olczyk za fraszkę "Na łóżko".

Konkursowe opowiadania również wywołały burzliwą dyskusję wśród jurorów. Najwięcej głosów otrzymała Magdalena Gardias za opowiadanie "Dziewczyna z życzeniami", drugie miejsce zajął Filip Podkowicz i jego "Wyrok". Na najniższym stopniu podium znalazł się z kolei Dorian Kočmaroš i jego "Wyprawa po wodę". Wyróżnienie otrzymała Anna Dawal za opowiadanie "Dar".

Była to już druga edycja konkursu "Wyjdź z ukrycia" - co ciekawe, po raz pierwszy mogli w nim wziąć udział mieszkańcy całego Zagłębia Dąbrowskiego.

- Po poziomie i liczbie nadesłanych prac można się spodziewać, że ten literacki konkurs będzie się dalej rozwijał i ujawniał kolejne lokalne talenty. Wszyscy chętni będą mogli wyjść z ukrycia już za rok - dodaje Klaudia Pluta, jedna z pomysłodawczyń konkursu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera