Osiedle Nowy Brynów w Katowicach buduje się nadal. Firma Atal rozpoczęła realizację drugiego etapu osiedla Nowy Brynów przy ulicy Rzepakowej, jednocześnie ruszyła sprzedaż zaplanowanych w 8-kondygnacyjnym budynku mieszkań. Ceny za metr kwadratowy nie są niskie, ale jak na lokalizację - wydają się atrakcyjne. ZOBACZCIE WIZUALIZACJE

Nowy Brynów w Katowicach to inwestycja firmy Atal (tej samej która wybudowała osiedle Francuska Park przy ulicy Francuskiej) przy ulicy Rzepakowej na południu Katowic. W pierwszym etapie, którego realizacja rozpoczęła się kilka miesięcy temu powstanie jeden 7-kondygnacyjny budynek z 350 mieszkaniami.

W drugim etapie, który właśnie rusza będzie to jeden 8-kondygnacyjny budynek ze 142 mieszkaniami o powierzchniach od 36 do 98 mkw. Ceny za metr kwadratowy w tym etapie zaczynają się od 5 300 złotych brutto.

ZOBACZCIE, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWY BRYNÓW
Zobacz galerię

- Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, taras lub – w przypadku parterowych lokali – prywatny ogródek – zapowiadają przedstawiciele dewelopera.

Pod budynkiem zaplanowano garaż, a w budynku 70 komórek lokatorskich.

- Nowy Brynów to inwestycja, która wprowadza nową jakość na rynku nieruchomości w Katowicach. Przemyślany projekt, bliskie sąsiedztwo terenów zielonych i rekreacyjnych oraz dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej sprawiają, że osiedle wpasowuje się w zróżnicowane potrzeby mieszkańców stolicy Górnego Śląska – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony w pierwszym kwartale, a drugi – w czwartym kwartale 2020 roku.

Za projekt osiedla odpowiada Wojciech Wojciechowski. Dodajmy, że powstaje ono w południowo-zachodniej części miasta nieopodal Katowickiego Parku Leśnego i powstającej na skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej - Galerii Libero.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień