Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

DTŚ w Zabrzu: Usuwają fałdy. Trwa frezowanie asfaltu [ZDJĘCIA]

Bartosz Pudełko
DTŚ w Zabrzu: Usuwają fałdy. Trwa frezowanie asfaltu
DTŚ w Zabrzu: Usuwają fałdy. Trwa frezowanie asfaltu Bartosz Pudełko/Dziennik Zachodni
DTŚ w Zabrzu: zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek na najnowszym zabrzańskim odcinku średnicówki rozpoczęło się frezowanie asfaltu. To doraźne działanie mające usunąć fałdy i muldy, które powstały ledwie kilka miesięcy po otwarciu.

W poniedziałek rano drogowcy zajmowali dwa wewnętrzne pasy w kierunku Gliwic tuż za węzłem z de Gaulle'a. Zwężenie ciągnie się przez kilkadziesiąt metrów i nie powinno powodować wielkich utrudnień w ruchu. Takich miejsc będzie jednak więcej. Zgodnie z zapowiedziami wyfrezowanych zostanie 9 najbardziej newralgicznych miejsc na odcinku od de Gaulle'a do granicy z Gliwicami.

Prace mają potrwać najdalej do 20 maja wliczając w to odtworzenie oznakowania poziomego, ale biorąc pod uwagę dzisiejsze tempo prac, niewykluczone, że zakończą się znacznie wcześniej. Być może już we wtorek. Zdrapanie wierzchniej warstwy asfaltu ma poprawić komfort jazdy po tym odcinku. Jest to jednak tylko działanie doraźnie. Do czasu kompletnego rozwiązania problemu.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WYPADKI, KOLIZJE, OBJAZDY – ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
BYŁEŚ ŚWIADKIEM ZDARZENIA? NAPISZ I PRZEŚLIJ ZDJĘCIE LUB FILM NA [email protected]

Zanim to jednak nastąpi wykonawca odcinka, firma Eurovia, chce poznać przyczyny pofałdowania drogi aby móc je usunąć. Będzie to z pewnością zadanie nietanie, a firma wykonać musi je w ramach gwarancji (frezowanie również). Stąd też od kilku miesięcy na odcinku pojawiają się np. geodeci. Eurovia zleciła ekspertyzy.

- Powołane zostały dwa niezależne zespoły ekspertów z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie - informuje Małgorzata Nowakowska, menedżer ds. komunikacji w Eurovii.

- Występujące zjawisko (chodzi o muldy na jezdni - przyp. red.), z uwagi na jego charakter oraz obszar występowania, jest technicznie dość złożone i trudno jednoznacznie określić jego przyczyny. Bierzemy pod uwagę zarówno oddziaływanie eksploatacji górniczej oraz podłoża gruntowego, jak również kwestię materiałów użytych w trakcie realizacji budowy - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!