Durex wycofuje prezerwatywy: mogą pękać. Niestety trafiły na rynek i były kupowane przez klientów. Producent zdecydował się na wycofanie Durex Real Feel - serii nielateksowych prezerwatyw, które nie przeszły one testów weryfikujących okres ich trwałości. Poniżej podajemy, które serie są wadliwe.
ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ KWESTIONOWANE PREZERWATYWY
Zobacz galerię

Durex wycofuje prezerwatywy, te z serii Durex Real Feel mogą pękać

O tym, że na rynku znajdują się prezerwatywy, które nie przeszły testów jakości, Durex poinformował na swojej stronie internetowej. Konkretnie chodzi o serię Durex Real Feel.

"Bezpieczeństwo konsumentów jest dla nas priorytetem, co znajduje odzwierciedlenie w naszych rygorystycznych standardach jakości.

W wyniku przeprowadzonych badań stwierdziliśmy, że pojedyncze serie nielateksowych prezerwatyw Durex Real Feel wyprodukowane w tym roku nie przeszły testów weryfikujących okres ich trwałości" - napisał producent prezerwatyw.

Durex z rynku wycofał następujące serie prezerwatyw Real Feel:

  • Durex Real Feel, prezerwatywy 3 szt. Nr serii:1000415328. Data ważności: 12-2020
  • Durex Real Feel, prezerwatywy, 3 szt. Nr serii:1000422259. Data ważności: 01-2021
  • Durex Real Feel, prezerwatywy 10 szt. Nr serii:1000438054. Data ważności: 01-2021

Producent prezerwatyw podkreśla, że "Obecna sytuacja nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa konsumentów. Testów nie przeszły jedynie pojedyncze serie produktów. Przy bliskiej współpracy z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zdecydowaliśmy o wycofaniu z rynku partii niespełniających standardów trwałości produktu".

Co zrobić, gdy kupiło się prezerwatywy Durex Real Feel?

Durex zapewnia, że wadliwe prezerwatywy Real Feel można zwrócić, a klienci otrzymają zwrot pieniędzy.

"Prosimy konsumentów o kontakt z naszą infolinią pod numerem 0-801 115 111 w celu ustalenia sposobu zwrotu kosztów za zakupione produkty oraz uzyskania dodatkowych informacji dotyczących prezerwatyw nielateksowych Durex Real Feel". - pisze Durex.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień