Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Nakle jest doskonały, ale... będzie konkurs na jego stanowisko

Tomasz Klyta
Centrum Kultury Śląskiej mieści się w dawnym pałacu Donnersmarcków
Centrum Kultury Śląskiej mieści się w dawnym pałacu Donnersmarcków Dziennik Zachodni
Nowe władze powiatu w Tarnowskich Górach ogłosiły konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Do 11 grudnia można zgłaszać kandydatury w konkursie na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Z końcem grudnia kończy się kadencja obecnego dyrektora – Stanisława Zająca.

Jednostką prowadzącą dla CKŚ jest starostwo powiatowe w Tarnowskich Górach. Zarząd powiatu zdecydował o ogłoszeniu konkursu, choć zgodnie z przepisami, nie było takiej potrzeby (w przypadku przedłużania kadencji, ustawa wymaga jedynie opinii ministra kultury). Ponadto, sam dyrektor Zając cieszy się dobrą opinią nawet wśród członków zarządu powiatu.

– Nie mamy do dyrektora Zająca żadnych zastrzeżeń. Poprzednie władze powiatu „znalazły” tak dobrego fachowca w drodze konkursu, a my mamy zamiar czerpać z dobrych praktyk poprzedników – mówi Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski.

Po co jednak ogłaszać konkurs, skoro doskonały fachowiec jest na miejscu, a przepisy pozwalają na przedłużenie kadencji?
– Żeby uniknąć niepotrzebnych dyskusji, że „nasz” kandydat nie sprosta konkurencji. Jeśli do konkursu zgłoszą się inni kandydaci, jestem pewna, że Stanisław Zając zostawi ich daleko w tyle – odpowiada Kosmalla.

Dodaje, że od momentu zmiany zarządu powiatu (poprzedni starosta, Józef Burdziak, został odwołany w kwietniu br.) kierowników wszystkich jednostek w powiecie wybiera się w drodze konkursu. Zarząd powiatu nie chce korzystać z uproszczonej drogi, jak ocenia Kosmala, opiniowania przez ministerstwa.

Sam Stanisław Zając dobrze ocenia swoją pracę. Już zapowiada, że dobrze przygotuje się do konkursu.

– Widocznie władze powiatu chcą mieć większe pole manewru – komentuje krótko.

Stanisław Zając jest pierwszym dyrektorem CKŚ w Nakle Śląskim. Jednostkę otwarto na początku 2013 r. W tym czasie stała się najważniejszym ośrodkiem kultury w powiecie tarnogórskim i jednym w ważniejszych w woj. śląskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!