Dżem odebrał w Zabrzu Złotą Płytę

  Dżem odebrał w Zabrzu Złotą Płytę

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zakończył się wyjątkowy koncert grupy Dżem. Muzykom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Andrzeja Marko oraz kilkudziesięcioosobowy chór z Zabrza - Resonans con tutti.
  Impreza rozpoczęła się jednak małą uroczystością. Gospodarz wieczoru, Piotr Baron - jeden z najbardziej znanych dziennikarzy radiowej "Trójki" zaprosił na scenę prezydent Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik, która miała do wykonania niecodzienne zadanie - wręczenie Dżemowi Złotych Płyt za ich ostatni album "Muza". Nie obyło się bez emocji, wzruszenia nie ukrywał m.in. Jasiu Borzucki. Dla klawiszowca to pierwsze takie wyróżnienie odkąd jest w zespole.

  Potem wszystkie Złote Płyty przejął Leszek Martinek, menedżer grupy, a Piotr Baron żartował, że Płyty wrócą do muzyków dopiero wtedy, gdy "Muza" zdobędzie status platyny. - Czyli pewnie za jakiś miesiąc - dodał z uśmiechem Baron.

  Podczas blisko trzygodzinnej uczty muzycznej Dżem zaserwował przekrój przebojów. Była i "Modlitwa", "Malowany Ptak", "List do M.", "Do kołyski", "W drodze do nieba", były też najnowsze hity z "ozłoconej" płyty, m.in. pierwszy singel "Do przodu", niezwykle energetyczny "Strach" i rewelacyjny "Partyzant" - utwór skomponowany przez perkusistę Zbyszka Szczerbińskiego, który przez 4 tygodnie utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej "Trójki" (we wczorajszym notowaniu niestety spadł na drugie miejsce).

  Nie obyło się bez kilku bisów. Tu muzycy zagrali m.in. wykrzyczaną przez publikę "Whisky", "Czerwony jak cegła" i przearanżowany "Wehikuł czasu". Koncert zakończył "Sen o Victorii".

  Dla publiczności, która stworzyła dzisiaj niepowtarzalną atmosferę w Domu Muzyki i Tańca dobrą wiadomość przyniósł Piotr Baron. W listopadzie tego roku Dżem powróci do zabrzańskiego DMiT-u, by zagrać kolejny specjalny koncert. Tym razem występ będzie rejestrowany i trafi na płytę CD, DVD oraz Blu-Ray.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo