Dziecięca Orkiestra Onkologiczna z Kamilem Bednarkiem [WIDEO...

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna z Kamilem Bednarkiem [WIDEO + ZDJĘCIA] Koncert Fundacji Iskierka

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Koncert Fundacji Iskierka: Orkiestra Onkologiczna, Chór Energetyków, Bednarek i inni
  1/54
  przejdź do galerii

  Koncert Fundacji Iskierka: Orkiestra Onkologiczna, Chór Energetyków, Bednarek i inni ©Bartosz Pudełko

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna znowu zagrała! W chorzowskim Teatrze Rozrywki w sobotę rozpoczął się coroczny koncert Fundacji Iskierka. Na jednej scenie występują profesjonaliści i amatorzy. Małym pacjentom oddziałów onkologicznych towarzyszą m.in. Chór Energetyków firmy Tauron, Kamil Bednarek, Maciej Miecznikowski oraz Szymon Majewski i Jarosław Boberek w nietypowych rolach.
  - Wspólny występ na scenie z tymi dzieciakami, obserwowanie ich z bliska, poczucie tej energii, która od nich bije. to dla profesjonalnych artystów z pewnością rodzaj przygody. Większość nie przywykła do takiego trybu pracy i musi się przystosować, ale daje im to również możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i poglądów na temat choroby. Czym innym jest zagrać dla kogoś, a czym innym zagrać z kimś - mówi o corocznym koncercie Fundacji Iskierka Aneta Klimek-Jędryka, dyrektor Biura Fundacji.

  Iskierka organizuje wyjątkowe, charytatywne koncerty od 2006 roku.
  W tym czasie jej zaproszenie przyjęły dziesiątki gwiazd, m.in.: Renata Przemyk, Artur Andrus, Natalia Kukulska czy zespół Raz Dwa Trzy. Profesjonalistom towarzyszyły amatorskie chóry: policjantów, dziennikarzy czy inżynierów. Największą gwiazdą zawsze jest jednak Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Grupa zbierająca się raz do roku, dająca jeden jedyny koncert, złożona z małych pacjentów oddziałów onkologicznych.

  To właśnie połączenie tych niecodziennych elementów sprawia, że koncerty Iskierki są tak wyjątkowe. Integrują różne środowiska, obalają sztampowy obraz koncertu charytatywnego, zmieniają myślenie o samej muzyce, ale przede wszystkim pokazują, że choroba nie jest w stanie pokonać radości. Tegoroczny koncert odbywa się właśnie pod hasłem "Jest radość, jest moc".

  Koncert rozpoczął się w sobotę, 29 listopada, o godz. 17 w chorzowskim Teatrze Rozrywki. W tym roku obok Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej pojawił się Chór Energetyków firmy Tauron. Wykonywali oni utwory zaproszonych gwiazd: Kamila Bednarka i Macieja Miecznikowskiego, którzy oczywiście również pojawili się na scenie.  Iskierka co roku stara się zaskoczyć widzów czymś innym. W tym roku organizatorzy postanowili udowodnić, że zagrać można dosłownie na wszystkim, wliczając w to tablety. Niedowiarkowie siedzący na widowni mogli się o tym przekonać sami wychodząc na scenę.

  Przez osiem lat organizowania koncertów Iskierka nie tylko dostarczyła nam przeżyć artystycznych (które zaowocowały m.in. trzema płytami), ale zjednała sobie również rzeszę przyjaciół. Jednym z nich jest Szymon Majewski, który w tym roku wystąpił na koncercie wraz z Jarosławem Boberkiem. Panowie wcielili się w postacie Timona i Pumby i wykonali utwór "Hakuna matata". Szymon Majewski uczestniczył niemal we wszystkich koncertach Iskierki.  - Ludzie związani z Iskierką są tak niesamowici, że nie sposób im odmówić. Nie ma chyba bardziej słusznej idei - oddać cząstkę swojej pracy tym, którzy tego potrzebują. Pomaganie fundacji i dzieciakom powinno się znaleźć w osobistym dekalogu każdej rozpoznawalnej osoby - mówi Szymon Majewski.  Tegoroczny koncert Iskierki uświetnił ponadto występ mistrza stepowania Karola Drzewoszewskiego. Imprezę poprowadził Mirosław Neinert.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo