MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna z Kamilem Bednarkiem [WIDEO + ZDJĘCIA] Koncert Fundacji Iskierka

Bartosz Pudełko
Koncert Fundacji Iskierka: Orkiestra Onkologiczna, Chór Energetyków, Bednarek i inni
Koncert Fundacji Iskierka: Orkiestra Onkologiczna, Chór Energetyków, Bednarek i inni Bartosz Pudełko
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna znowu zagrała! W chorzowskim Teatrze Rozrywki w sobotę rozpoczął się coroczny koncert Fundacji Iskierka. Na jednej scenie występują profesjonaliści i amatorzy. Małym pacjentom oddziałów onkologicznych towarzyszą m.in. Chór Energetyków firmy Tauron, Kamil Bednarek, Maciej Miecznikowski oraz Szymon Majewski i Jarosław Boberek w nietypowych rolach.

- Wspólny występ na scenie z tymi dzieciakami, obserwowanie ich z bliska, poczucie tej energii, która od nich bije. to dla profesjonalnych artystów z pewnością rodzaj przygody. Większość nie przywykła do takiego trybu pracy i musi się przystosować, ale daje im to również możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i poglądów na temat choroby. Czym innym jest zagrać dla kogoś, a czym innym zagrać z kimś - mówi o corocznym koncercie Fundacji Iskierka Aneta Klimek-Jędryka, dyrektor Biura Fundacji.

Iskierka organizuje wyjątkowe, charytatywne koncerty od 2006 roku. W tym czasie jej zaproszenie przyjęły dziesiątki gwiazd, m.in.: Renata Przemyk, Artur Andrus, Natalia Kukulska czy zespół Raz Dwa Trzy. Profesjonalistom towarzyszyły amatorskie chóry: policjantów, dziennikarzy czy inżynierów. Największą gwiazdą zawsze jest jednak Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Grupa zbierająca się raz do roku, dająca jeden jedyny koncert, złożona z małych pacjentów oddziałów onkologicznych.

To właśnie połączenie tych niecodziennych elementów sprawia, że koncerty Iskierki są tak wyjątkowe. Integrują różne środowiska, obalają sztampowy obraz koncertu charytatywnego, zmieniają myślenie o samej muzyce, ale przede wszystkim pokazują, że choroba nie jest w stanie pokonać radości. Tegoroczny koncert odbywa się właśnie pod hasłem "Jest radość, jest moc".

Koncert rozpoczął się w sobotę, 29 listopada, o godz. 17 w chorzowskim Teatrze Rozrywki. W tym roku obok Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej pojawił się Chór Energetyków firmy Tauron. Wykonywali oni utwory zaproszonych gwiazd: Kamila Bednarka i Macieja Miecznikowskiego, którzy oczywiście również pojawili się na scenie.

Iskierka co roku stara się zaskoczyć widzów czymś innym. W tym roku organizatorzy postanowili udowodnić, że zagrać można dosłownie na wszystkim, wliczając w to tablety. Niedowiarkowie siedzący na widowni mogli się o tym przekonać sami wychodząc na scenę.

Przez osiem lat organizowania koncertów Iskierka nie tylko dostarczyła nam przeżyć artystycznych (które zaowocowały m.in. trzema płytami), ale zjednała sobie również rzeszę przyjaciół. Jednym z nich jest Szymon Majewski, który w tym roku wystąpił na koncercie wraz z Jarosławem Boberkiem. Panowie wcielili się w postacie Timona i Pumby i wykonali utwór "Hakuna matata". Szymon Majewski uczestniczył niemal we wszystkich koncertach Iskierki.

- Ludzie związani z Iskierką są tak niesamowici, że nie sposób im odmówić. Nie ma chyba bardziej słusznej idei - oddać cząstkę swojej pracy tym, którzy tego potrzebują. Pomaganie fundacji i dzieciakom powinno się znaleźć w osobistym dekalogu każdej rozpoznawalnej osoby - mówi Szymon Majewski.

Tegoroczny koncert Iskierki uświetnił ponadto występ mistrza stepowania Karola Drzewoszewskiego. Imprezę poprowadził Mirosław Neinert.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni