Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi z Wodzisławia Śl. i powiatu wodzisławskiego. Mieszkańcu, poznaj ich

OPRAC.:
Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Kierownik Rewiru Dzielnicowychasp. Grzegorz Krajewskitel. 47 8555-269tel. kom. 698 622 411Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kierownik Rewiru Dzielnicowychasp. Grzegorz Krajewskitel. 47 8555-269tel. kom. 698 622 411Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KPP Wodzisław Śl.
Dzielnicowy to policjant, którego często spotykamy w swoim rejonie. Funkcjonariusz w trakcie wypełniania swoich obowiązków nastawiony jest na kontakt z obywatelami, po to aby reagować na ich potrzeby i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Mieszkańcy Wodzisławia Śl. i powiatu wodzisławskiego, znacie swoich dzielnicowych?

Tutaj policja udzieli pomocy

Rejon działania Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim obejmuje cały powiat wodzisławski, a podzielony jest następująco:

  • Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim obejmuje działaniem miasto Wodzisław Ślaski, Gminę Marklowice i Gminę Mszana (tel. 478555200, tel. dyż. 478555255, [email protected])
  • Komisariat Policji w Gorzycach obejmuje Gminę Gorzyce, Gminę Godów i Gminę Lubomia (tel. 478555510, [email protected]),
  • Komisariat Policji w Pszowie obejmuje miasto Pszów (tel. 478555610, [email protected]),
  • Komisariat Policji w Radlinie obejmuje miasto Radlin (tel. 478555710, [email protected]),
  • Komisariat Policji w Rydułtowach obejmuje miasto Rydułtowy (tel. 478555810, [email protected]).

Poznaj swojego dzielnicowego

Dla ułatwienia realizacji zadań, kontaktu mieszkańców z funkcjonariuszami, Wodzisław Śl. i powiat wodzisławski podzielono na rejony. W nich najlepiej rozeznani są właśnie dzielnicowi, których prezentujemy w galerii. Warto zapisać sobie kontakt i w razie potrzeby skorzystać z pomocy lub rady.

Jakiś czas temu polska policja ruszyła z programem "Dzielnicowy bliżej nas". Główne jego założenie to ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Wcześniej tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program wprowadził kompleksową zmianę w podejściu do służby dzielnicowych. Istotnym jego elementem programu są działania mające na celu propagowanie zarówno właściwych postaw dzielnicowych i społeczności lokalnych, jak i uzyskanych wspólnie efektów.

Najważniejszy jest jednak cel, którym jest szerokie otwarcie na problemy społeczności lokalnej, uspołecznienie działań policji oraz zbudowanie zaufania pomiędzy policją a obywatelami. Zaufania, które jest niezbędne dla aktywizacji społeczności lokalnej w działaniach skutkujących tworzeniem lokalnych koalicji działających na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera