Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Bioróżnorodności i Sportu w kamieniołomie Lipówka w Rudnikach. Otwarto tor do miniżużla ZDJĘCIA

PW
W kamieniołomie Lipówka w Rudnikach otwarto tor do miniżużla
W kamieniołomie Lipówka w Rudnikach otwarto tor do miniżużla ARC
Otwarcie toru miało miejsce wczoraj 10 czerwca przy okazji organizowanego przez gminę Rędziny Dnia Bioróżnorodności i Sportu. Będą z niego korzystać m.in. zawodnicy UKS Speedway Rędziny.

Tor wybudowano przy wsparciu finansowym sponsorów m.in. firmy Cemex, która dostarczyła też materiały do budowy, a jej pracownicy uczestniczyli w pracach. To od cementowni w Rudnikach gmina Rędziny nabyła grunt w kamieniołomie, który następnie przekazała klubowi UKS Speedway Rędziny. Środki na budowę przekazały też sołectwa – Rędziny – Kolonia i Rudniki.

Klub UKS Speedway Rędziny działa od marca 2017 roku. W czerwcu rozpoczął budowę, która właśnie dobiegła końca. Zawiązano też stowarzyszenie, którego prezesem został Sławomir Misiewicz. Trenerem młodych adeptów żużla, których obecnie uczy się w klubie siedmiu (najmłodszy ma 5 lat!), jest Józef Kafel – były zawodnik CKM Włókniarz Częstochowa.

Zobacz zdjęcia:

Podczas niedzielnego otwarcia mieli oni okazję zaprezentować się na rudnickim torze. Zresztą nie tylko oni. Do kamieniołomu Lipówka przyjechali też wciąż jeszcze młodzi, choć już licencjonowani zawodnicy Włókniarza, Get Well Toruń i MKMŻ Rybek Rybnik.

Byli przedstawiciele władz gminy Rędziny oraz przedstawiciele samorządowych władz Częstochowy. Przy nowym torze można było również spotkać m.in. legendę częstochowskiego żużla Sławomira Drabika.

10 czerwca działo się jednak w kamieniołomie Lipówka znacznie więcej. Gmina Rędziny oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach przy pomocy różnych instytucji i stowarzyszeń, zorganizowały bowiem Dzień Bioróżnorodności i Sportu. Jego częścią były kolejne zawody sportowe – w kolarstwie górskim.

Przede wszystkim jednak dzieci i młodzież miały okazję zaczerpnąć wiedzy z różnych dziedzin nauki, którą w ciekawy sposób starali się przekazać pracownicy naukowi m.in. Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego w Częstochowie (od 1 czerwca to już nie AJD) czy Muzeum Częstochowskiego, demonstrując ją na konkretnych przykładach. Dla chętnych zorganizowano też wycieczkę po kamieniołomie – w celi poznania jego walorów geologicznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!