Zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego Tychy Falcons wyszli na główne ulice miasta w Dzień Kobiet, by mówić wszystkim kobietom, że są piękne. Przygotowali nawet specjalne nalepki, które im wręczają z tej okazji.

Dzisiaj 8, marca, w Dzień Kobiet, zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego Tychy Falcons, ubrani w pełny strój meczowy, wyszli na główne ulice miasta, by wręczać każdej napotkanej kobiecie nalepki z napisem „Jesteś piękna". Kampania ma na celu zapewnienie kobiet, że piękno przybiera bardzo różne formy, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy wyglądu.

ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET SMS DLA KOLEŻANEK Z PRACY

- Już od tysięcy lat ludzie szukają odpowiedzi na pytanie czym jest prawdziwe piękno. Malarze, rzeźbiarze, poeci oraz inni artyści od wieków pragną je uchwycić i wyrazić. Z czasem zmienia się moda, kanony piękna i wzorce urody. W dzisiejszych czasach to nie artyści, a filmy, projektanci mody czy kolorowe magazyny wyznaczają ideał, do którego wiele osób dąży. Przez to kobiety mogą czuć się zagubione, chcąc nadążyć za odrealnionym obrazem współczesnego piękna. Społeczeństwo, w którym żyjemy często przykleja pewną metkę kobietom. Metkę kategoryzującą je ze względu na urodę. Akcja „Jesteś piękna" nie ma na celu komplementowania kobiet jedynie ze względu na ich wygląd. Jej głównym założeniem jest zapewnienie kobiet, że każda z nich jest piękna sama w sobie - tłumaczy Małgorzata Nasiadko z Tychy Falcons.

Zobacz galerię

– Już od najmłodszych lat doświadczamy troski naszych mam, sióstr i babć, a później partnerek i żon. Kobiety towarzyszą nam przez całe życie, wspierają nas i są z nami zarówno w tych lepszych, jak i gorszych chwilach. W ten sposób chcielibyśmy wyrazić podziękowania za to że po prostu są – dodaje Łukasz Pawęzka, prezes Tychy Falcons.

Organizatorzy akcji podkreślą, że wcale nie potrzeba sokolego oka, by dostrzec piękno kobiet nie tylko w ich powierzchowności, lecz przede wszystkim w ich wnętrzu. Wystarczy znaleźć chwilę w tej ciągłej rutynie dnia, pogoni za karierą, i ten szczególny dzień poświęcić w pełni na docenienie kobiet, które na co dzień mamy u swego boku.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ