Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Nauki w Gimnazjum nr 2 w Tychach [ZDJĘCIA]

JP
Dzień Nauki w Gimnazjum nr 2 w Tychach
Dzień Nauki w Gimnazjum nr 2 w Tychach Tatiana Wołek
Dzień Nauki w Gimnazjum nr 2 w Tychach to warsztaty z przedmiotów ścisłych i eksperymenty. W tym roku w programie było także zakończenie projektu - eksperymentu „Fizyka, nauka może nie taka trudna”.

W Dniu Nauki w Gimnazjum nr 2 w Tychach odbyło się zakończenie projektu - eksperymentu „Fizyka, nauka może nie taka trudna” połączonego z jubileuszowym XX konkursem na „Ciekawe doświadczenie fizyczne” organizowanym pod kierunkiemi Mirosławy Studzińskiej, nauczycielki fizyki, oraz Anny Adamczyk, nauczycielki matematyki.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 uzdolnieni w kierunku nauk ścisłych, jako jedyni w Tychach , realizowali 3- letni projekt pod naukową opieką Wydziału Fizyki Uniwersytetu Śląskiego oraz z poparciem Ministra Edukacji , fizyczno- matematyczny pt. ,,Fizyka, nauka może nie taka trudna”.

W laboratoriach uniwersyteckich wraz z naukowcami, wykonywali doświadczenia, eksperymenty, pomiary i obliczenia zapoznając się z prawami fizyki rządzącymi otaczającym światem . Uczyli się logicznego myślenia, argumentowania i wyciągania wniosków. Pod okiem nauczycieli fizyki i matematyki zbudowali urządzenia pomiarowe ( różnego typu zegary, termometry, manometry, wagi) , modele silników parowych, elektrycznych oraz model szkoły z profesjonalną instalacją oświetleniową.

Co roku przystępowali do konkursu fizycznego „Ciekawe doświadczenie fizyczne”, który sami organizowali zapraszając do udziału uczniów tyskich, mikołowskich, bojszowskich, imielińskich, bieruńsko - lędzińskich gimnazjów.
Zachęcali również uczniów innych szkół do zainteresowania się naukami ścisłymi wykonując interaktywne pokazy doświadczalne podczas szkolnych Dni Otwartych. Tło stanowiła wystawa wykonanych modeli urządzeń oraz prezentacje multimedialne nawiązujące do historii odkryć z dziedziny fizyki.

Uczniowie pracujący w projekcie wykazują duże zainteresowanie nowoczesnym budownictwem, elektrotechniką i automatyzacją procesów produkcyjnych. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w nowoczesnych laboratoriach w Instytucie Materiałoznawstwa Politechniki Śląskiej, poznali parametry techniczne materiałów i ich technologiczne zastosowania w przemyśle. Przekonali się jak ważne jest znaczenie automatyzacji dla przemysłu podczas wizyty w Nexteer Automotive należącej do Tyskiej Strefy Ekonomicznej.

*Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
*Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
*Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!