MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Blisko 1000 osób odwiedziło uczelnię! Na uczestników czekały wykłady i sporo atrakcji

Szymon Karpe
Szymon Karpe
Na uczestników czekały wykłady, praktyczne informacje na temat oferty uczelni oraz szereg atrakcji, m.in. gry planszowe i koło fortuny.
Na uczestników czekały wykłady, praktyczne informacje na temat oferty uczelni oraz szereg atrakcji, m.in. gry planszowe i koło fortuny. Lucyna Nenow
Za nami Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przez kilka godzin uczniowie szkół średnich z całego województwa śląskiego zwiedzali kampus akademicki, brali udział w ciekawych wykładach oraz atrakcjach, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Przez 6 godzin wydarzenia katowicki Uniwersytet Ekonomiczny odwiedziło blisko 1000 młodych gości, którzy już niedługo przystąpią do egzaminu maturalnego, a za kilka miesięcy staną przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Byliśmy z Wami na Dniu Otwartym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach! Zapraszamy na relację z tego wyjątkowego wydarzenia.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach rozpoczął się o godzinie 9:00. W dniu otwartym wzięli udział uczniowie klas maturalnych szkół średnich z całego województwa śląskiego, którzy już za kilka miesięcy będą podejmować decyzje odnośnie wyboru studiów. Kadra akademicka oraz studenci Uniwersytetu Ekonomicznego kolejny raz zorganizowali wydarzenie, które ma zachęcić tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów właśnie na tej uczelni.

DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W KATOWICACH

- W Dniu Otwartym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wzięło udział około 1000 kandydatów na studia, głównie z województwa śląskiego, także z nieco bardziej oddalonych miast jak Żywiec czy Bielsko-Biała. Odwiedziły nas grupy z ponad 15 szkół oraz uczestnicy indywidualni. Cieszy nas tak duże zainteresowanie, tym bardziej, że planujemy, podobnie jak przed rokiem, przyjąć na studia I i II stopnia oraz do Szkoły Doktorskiej około 4000 osób. Warto już teraz zapamiętać, że rekrutacja ruszy wraz z początkiem czerwca - mówi w rozmowie z nami Marek Kiczka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Na uczestników czekały interesujące wykłady

Przez cały dzień uczestnicy mieli okazję zapoznać się ofertą dydaktyczną, szczegółami na temat kierunku studiów jaki najbardziej ich interesuje oraz przebiegiem procesu rekrutacji. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego odpowiadali na pytania młodszych kolegów dotyczące możliwości rozwijania swoich pasji w uczelnianych organizacjach sportowych i kołach naukowych, wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus, czy uroków studenckiego życia.

od 16 lat

W programie wydarzenia znalazło się wiele interesujących wykładów, poświęconych tematyce związanej z finansami, gospodarką, ekonomią, dziennikarstwem. Wykładowcy katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego podzielili się z gośćmi uczelni swoją wiedzą o bardzo praktycznym zastosowaniu. Uczestnicy wzięli udział m.in. w warsztatach telewizyjnych pracy przed kamerą, a także zapoznali się z informacjami na temat nowych technologii stosowanych w marketingu, uczenia maszynowego w leczeniu raka, czy perspektyw dla młodych w zakresie kupna własnego mieszkania i obecnymi trendami na rynku nieruchomości. Z dużym zainteresowaniem spotkał się wykład poświęcony możliwościom optymalizacji podatkowej.

I sporo innych atrakcji!

Nie zabrakło również szeregu innych atrakcji, z których od lat słynie Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego. Na uczestników czekały gry planszowe (w tym specjalna edycja "Monopoly - Katowice" z polem Uniwersytetu Ekonomicznego na planszy), koło fortuny z nagrodami, fotobudka, stoisko muzyczne AS Radia, stoisko projektu „Camp America” i „Au pair in America”, wystawa fotografii i grafik, a także występy: Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego oraz uczelnianego Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie".

- Podczas Dnia Otwartego na naszych gości czekało 18 wyjątkowych mini wykładów, 6 interesujących prelekcji m.in. na temat procesu rekrutacji, wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami, wymian międzynarodowych w czasie studiów oraz kariery zawodowej, a także debata w języku angielskim zorganizowana w ramach Światowego Dnia Praw Konsumenta. Na uczestników czekało także ponad 30 różnorodnych stoisk informacyjnych, w tym z kierunkami studiów oraz ofertą organizacji studenckich i kół naukowych. Zarówno uczestnikom, jak i tym, którzy nie mogli nas dziś odwiedzić, życzymy powodzenia na maturze i przypominamy, że pełna oferta uczelni znajduje się na stronie: www.ue.katowice.pl/kandydaci - dodaje Marek Kiczka.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni