Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień wagarowicza 2018 Kiedy wypada dzień wagarowicza? Pomysły na legalne wagary. Pierwszy dzień wiosny poza szkołą

aw
[sc]Park trampolin - sport i zabawa[/sc]Idealną propozycją połączenie sportu i zabawy jest organizacja wyjścia do parku trampolin. Nauczyciele klas sportowych powinni częściej wpisać to w kalendarz uczniowski. To świetny trening całego ciała a przy okazji doskonała zabawa.
[sc]Park trampolin - sport i zabawa[/sc]Idealną propozycją połączenie sportu i zabawy jest organizacja wyjścia do parku trampolin. Nauczyciele klas sportowych powinni częściej wpisać to w kalendarz uczniowski. To świetny trening całego ciała a przy okazji doskonała zabawa.
Dzień wagarowicza 2018 to jeden z nielicznych dni w kalendarzu szkolnym, który szczególnie cieszy uczniów a jednocześnie niepokoi nauczycieli oraz rodziców. Dzień wagarowicza 2018 przypada w środę, 21 marca 2018. Tradycja wagarów w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dzień wagarowicza to kreatywne święto, niezapisane w żadnym oficjalnym kalendarzu. Uczniowie robią sobie w tym dniu przerwę od lekcji. Mamy pomysł jak spędzić Dzień Wagarowicza 2018 legalnie i zgodnie z tradycją! Sprawdź 5 pomysłów na Dzień wagarowicza 2018 i zainspiruj się.

Dzień wagarowicza 2018 może zintegrować klasę lub poszczególne grupy w obrębie szkoły. To też dzień, w którym liczba nieobecności jest zdecydowanie większa niż zazwyczaj. Wagary planuje się dokładnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dla różnych roczników mogą one przybierać różną formę. Dzień wagarowicza 2018 wypada w środku tygodnia i będzie to na pewno dobra okazja do zrobienia sobie przerwy w zajęciach lekcyjnych.

5 POMYSŁÓW NA LEGALNE WAGARY

Zobacz w galerii zdjęciowej

Jeśli Dzień wagarowicza koniecznie trzeba spędzić w szkolnych murach warto urozmaicić go i zrobić z niego szkolne święto uczniów. Luźniejsze zajęcia, dzień bez pytania i kartkówek, dzień w przebraniach to tylko niektóre z propozycji.

Pierwszy dzień wiosny wiąże się ze zmianą czasu. SPRAWDŹ kiedy przesuwamy zegarki

Dzień wagarowicza 2018 z pomysłem

Dzień wagarowicza nie musi niepokoić nauczycieli i rodziców. Wystarczy odpowiednio wcześnie wpaść na pomysł aby urozmaicić ten dzień i rzeczywiście zwolnić uczniów od lekcji i siedzenia w ławkach.

1. Topienie marzanny - dwie tradycje. Pomysł na Dzień wagarowicza 2018

Dzień wagarowicza dla dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej może być okazją do podjęcia również innej tradycji, czyli topienia Marzanny. Zajęcia polegać będą na własnoręcznym stworzeniu kukły oraz wspólnej wycieczce do najbliższej rzeki w celu jej zatopienia. Zaangażowanie dzieci i prace manualne będą zamiennikiem klasycznych zajęć lekcyjnych, a późniejsza wycieczka - zajęć ruchowych.

2. Wyjście do kina - spacer i seans. Pomysł na Dzień wagarowicza 2018

Ciekawym i jednocześnie prostym sposobem na organizację Dnia wagarowicza 2018 będzie organizacja klasowego wyjścia do kina. Wystarczy wybrać interesujący, zajmujący film, po którym możliwa będzie dyskusja. Dla najmłodszych może to być pouczająca animacja, dla starszych uczniów film obyczajowy, historyczny albo przygodowy.

Dzień wagarowicza. SPRAWDŹ jak spędzają go znani i lubiani?

3. Park trampolin - sport i zabawa. Pomysł na Dzień wagarowicza 2018

Idealną propozycją połączenie sportu i zabawy jest organizacja wyjścia do parku trampolin. Nauczyciele klas sportowych powinni częściej wpisać to w kalendarz uczniowski. To świetny trening całego ciała a przy okazji doskonała zabawa.
https://jumpcity.pl/category/blog/

4. Escape room - kreatywne myślenie. Pomysł na Dzień wagarowicza 2018

Nowym pomysłem na organizację czasu dzieci i dorosłych są tzw. escape roomy. Pokoje zagadek są sposobem na integrację klasy i bliższe poznanie uczniów. To miejsce rozrywki, które porusza szare komórki i wymaga pełnego zaangażowania, dając na końcu satysfakcję. Escape roomy pojawiają się w różnych lokalizacjach, nie tylko w dużych, wojewódzkich miejscowościach.

Długoterminowa pogoda na marzec 2018. Kiedy przyjdzie wiosna?

5. Gra miejska - poznanie okolicy. Pomysł na Dzień wagarowicza 2018

Gra miejska wymaga wcześniejszego przygotowania, porozumienia z innymi klasami czy szkołami, a być może także organizacjami pozarządowymi czy harcerzami. Gra miejska może mieć różne scenariusze. Polega najczęściej na wykonywaniu zadań w poszczególnych miejscach dzielnicy lub miasta. Może być zakończona wyłonieniem zwycięzców, jeśli bierze w niej udział więcej niż jeden zespół.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

TYDZIEŃ Magazyn informacyjny reporterów Dziennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo