Dziś Wielka Gala Samorządowa Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA Najlepsi samorządowcy wyróżnieni WIDEO + ZDJĘCIA

l
Dziś Wielka Gala Samorządowa Dziennika Zachodniego odbyła się w czwartek 4 października 2018. Podsumowaliśmy wyniki plebiscytu „Samorządowiec Województwa Śląskiego - Oceniamy Władze”. Najlepszych samorządowców wyróżniliśmy w trakcie wielkiej gali samorządowej, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Dziś Wielka Gala Samorządowa Dziennika Zachodniego odbyła się w czwartek 4 października 2018. Podsumowaliśmy wyniki plebiscytu „Samorządowiec Województwa Śląskiego - Oceniamy Władze”. Najlepszych samorządowców wyróżniliśmy w trakcie wielkiej gali samorządowej, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Marzena Bugała-Azarko
Udostępnij:
Jak rządzili prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starości naszych miast, gmin oraz powiatów? Którzy radni byli wyjątkowo aktywni, którzy okazali się skuteczni? Na te pytania odpowiedzieli Czytelnicy Dziennika Zachodniego i Internauci, którzy głosowali w plebiscycie „Samorządowiec Województwa Śląskiego - Oceniamy Władze”. W czwartek, 4 października 2018, podsumowaliśmy wyniki naszej akcji, a najlepszych samorządowców wyróżniliśmy w trakcie wielkiej gali samorządowej, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

4 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się wielka gala samorządowa, podczas której najlepsi samorządowcy z województwa śląskiego odbierali medale i dyplomy. Gala stanowiła podsumowanie akcji „Samorządowiec Województwa Śląskiego - Oceniamy Władze”.

W wielkim plebiscycie głosowaliście Państwo na prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można było oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu była różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku stworzony został wojewódzki ranking, który wyłonił najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii.

Nie pominęliśmy również radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcieliśmy docenić tych, którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W każdej radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców województwa śląskiego został przyznany tytuł „Radny na Medal”.

Laureaci dziękowali zarówno mieszkańcom naszego regionu i poszczególnych miast, ale też kolegom i koleżankom - samorządowcom za wspólną pracę. Wśród nagrodzonych nie brakowało oczywiście samorządowców z wieloletnim doświadczeniem. - To wyróżnienia tym bardziej dla mnie ważne, że wieńczy moją 12-letnią kadencję – mówiła Martyna Starc – Jażdżyk, która zwyciężyła w kategorii radnych Sejmiku województwa śląskiego.

Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego, zwycięzca plebiscytu w kategorii „Starosta Powiatu Roku”, podsumował swój sukces krótko, ale treściwie: - Pamiętajmy wszyscy, że silny samorząd, to silne Państwo.

Zwyciężczyni w kategorii „Prezydent Roku” - Małgorzata Mańska – Szulik, prezydent Zabrza dziękowała z kolei za głosy mieszkańcom Zabrza. - Myślę, że to dowód, że wiele nam się wspólnie udało – mówiła.

Łącznie w MCK uhonorowaliśmy kilkudziesięciu laureatów. Wyniki walki o tytuł „Radny na medal” znajdziecie Państwo TU

Dodajmy, że w kategorii Starosta Powiatu Roku pierwsze miejsce zajął Paweł Sadza starosta powiatu pszczyńskiego, drugie - Krystyna Kosmala starosta powiatu tarnogórskiego, trzecie - Andrzej Płonka starosta powiatu bielskiego.

SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - WYNIKI PLEBISCYTU

W kategorii Wójt Roku wygrał Łukasz Stachera Wójt Gminy Poraj, na miejscu drugim znalazł się Ireneusz Czech Wójt Gminy Kochanowice, na trzecim - Kazimierz Adamczyk Wójt Gminy Ornontowice.

W kategorii Burmistrz Roku pierwsze miejsce zajął Stanisław Piechula Burmistrz Miasta Mikołów, drugie - Dariusz Skrobol Burmistrz Miasta Pszczyna, trzecie - Tomasz Szczerba Burmistrz Miasta Wojkowice.

W kategorii Prezydent Roku wygrała Małgorzata Mańka-Szulik Prezydent Miasta Zabrze, miejsce drugie zajął Andrzej Kotala Prezydent Miasta Chorzów, a trzecie - Łukasz Komoniewski Prezydent Miasta Będzin.

W trakcie Gali podsumowaliśmy również konkurs „Gmina na 6”, w którym wyróżniliśmy miasta i gminy, jakie w minionym roku pokazały nową jakość, dbając o warunki życia mieszkańców oraz o rozwój warunków dla biznesu. Kapituła konkursowa miała za zadanie wybrać najlepsze spośród 24 zgłoszonych prezentacji gmin, w których ich przedstawiciele omawiali walory swoich regionów. W kategorii „Gmina przyjazna mieszkańcom” wygrały Katowice oraz Świerklaniec, w kategorii „Gmina przyjazna turystom” - Katowice i Istebna, w kategorii „Gmina przyjazna inwestorom” - Zawiercie i Psary, a w kategorii „Gmina przyjazna środowisku” - Rybnik i Śwerklaniec.

Przypominamy że zdjęcia z gali znaleźć będzie można już dziś na stronie dziennikzachodni.pl. Podsumowanie naszego plebiscytu znajdą też Państwo w specjalnym dodatku „Samorządowiec województwa śląskiego 2018”, który ukaże 10 października, w środowym wydaniem Dziennika Zachodniego.

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bezradny
Jeżeli DZ nagradza kogoś tytułem radnego roku w sytuacji, gdy zdobył on 2 (dwa) głosy, to trzeba oznajmić, że DZ już bardzo nisko upadł
W
Waldemar S.
na podium ? To chyba przekręt, nieporozumienie? Jeżeli tego typu są wybory, konkursy DZ to dziękuje za takie media.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie