Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś język angielski. Arkusze CKE i odpowiedzi

Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
Egzamin ósmoklasisty 2020. W czwartek, 18 czerwca, o godz. 9 uczniowie przystąpią do testu z języka obcego nowożytnego. Najwięcej osób wybrało tradycyjnie angielski. W woj. śląskim sprawdzian w tym języku napisze 36 tys. 390 uczniów. Najmniej osób postawiło na rosyjski i włoski. Kolejno 24 i 3 ósmoklasistów w regionie. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze około godz. 13. Znajdziecie je wraz z odpowiedziami na tej stronie.

Egzamin ósmoklasisty 2020: Arkusze CKE i odpowiedzi

Test z języków obcych ósmoklasiści rozwiążą 18 czerwca 2020 roku. To jest trzeci obowiązkowy egzamin na koniec szkoły podstawowej. Testy do egzaminów zostały wydrukowane już w marcu, więc na pierwszych stronach arkuszy uczniowie zobaczą stare daty egzaminów. Arkusze CKE wraz z odpowiedziami znajdziecie na tej stronie.

Musisz to wiedzieć

Ósmoklasiści muszą przystąpić do egzaminu, gdyż jest on warunkiem ukończenia szkoły, ale nie został określony żaden minimalny wynik, jaki uczeń powinien na nim osiągnąć. Dlatego egzaminu nie można nie zdać. Wyniki uzyskane na testach będą jednak brane pod uwagę podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych.

Egzamin z jęz. angielskiego 2020. Co w arkuszach CKE?

Na egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego składa się około 14 zadań. Ostatnie polega na napisaniu krótkiego wypracowania na podany temat. Analogicznie wyglądają testy z pozostałych języków obcych. Na rozwiązanie ich uczniowie mają 90 minut.

W szczególnych przypadkach - m.in. dla osób z autyzmem, lekką niepełnosprawnością intelektualną, słabowidzących, słabosłyszących etc. - czas egzaminu może być przedłużony do kolejno: 180, 150 lub 135 min.

Wyniki egzaminu poznamy do 31 lipca. Dla tych, którzy z różnych powodów losowych, nie napiszą egzaminu w czerwcu, będą mogli to zrobić pomiędzy 7 a 9 lipca.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera