Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Matematyka. Oryginalne arkusze CKE, rozwiązania, KLUCZ ODPOWIEDZI 17.06.2020. Co zagięło uczniów?

Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Matematyka. Oryginalne arkusze CKE
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Matematyka. Oryginalne arkusze CKE cke
Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpoczęty. Wczoraj uczniowie zmierzyli się z testem z jęz. polskiego, ale to sprawdzian z matematyki każdego roku spędza sen z powiek zdających. Dla wielu to właśnie najtrudniejszy egzamin. W środę, 17 czerwca (17.06.2020) znajdziecie tutaj zdjęcia, arkusze CKE i odpowiedzi z egzaminu. EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Matematyka. Mamy dla Was oryginalne arkusze CKE, rozwiązania, KLUCZ ODPOWIEDZI

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2020 rozpocznie się w środę, 17 czerwca o godz. 9 rano i potrwa 100 minut. To blisko dwa miesiące później niż pierwotnie był zaplanowany. W woj. śląskim zasiądzie do niego 37 tys. 250 uczniów. Wielu uważa go za najtrudniejszy egzamin z całej sesji. Podobnie, jak tegoroczna matura, przebiega w określonym wcześniej reżimie sanitarnym.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa uczniowie na salę mogą wejść tylko i wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem. Konieczne są także dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu.

Co istotne, ósmoklasiści muszą przystąpić do egzaminu, gdyż jest on warunkiem ukończenia szkoły, ale nie został określony żaden minimalny wynik, jaki uczeń powinien na nim osiągnąć. Dlatego egzaminu nie można nie zdać. Wyniki uzyskane na testach będą jednak brane pod uwagę podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych.

Zobacz koniecznie

Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Co trzeba umieć?

Test z matematyki sprawdza szereg umiejętności, które uczeń powinien zdobyć w ciągu ośmiu lat edukacji. Zwłaszcza na zweryfikowanie sprawności rachunkowej, czyli zdolności rozwiązywania zadań i wykonywania obliczeń na liczbach naturalnych i ułamkach.

Biorąc pod uwagę podstawę programową, ósmoklasiści na egzamin z matematyki powinni mieć opanowaną:

 • algebrę i wyrażenia algebraiczne,
 • statystykę opisową,
 • wykresy,
 • tabelki,
 • obliczenia praktyczne np. temperatury,
 • geometrię,
 • potęgi,
 • pierwiastki,
 • procenty,
 • geometrię przestrzenną,
 • rachunek prawdopodobieństwa.

Musisz to wiedzieć

Egzamin z matematyki 2020. Co w arkuszach CKE?

Na egzamin ósmoklasisty z matematyki każdego roku składają się zarówno zadania ‎zamknięte, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych, jak i zadania otwarte, gdzie musi samodzielnie sformułować odpowiedź.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Matematyka. Oryginalne arkusze CKE, rozwiązania, KLUCZ ODPOWIEDZI

Odśwież stronę. Tu pojawią się oryginalne ARKUSZE CKE

Egzamin ósmoklasisty - matematyka: Odpowiedzi i arkusz z zadaniami znajdziesz na kolejnych stronach galerii. Uwaga, nasi eksperci będą dodawać odpowiedzi na bieżąco, dlatego odświeżaj stronę, aby zobaczyć kolejne. Zobacz arkusz, zadania, a w podpisach - odpowiedzi. Kliknij tutaj --->

Egzamin ósmoklasisty 2020: Matematyka - Zobacz ARKUSZ, ZADAN...

Egzamin ósmoklasisty 2020: Harmonogram

 • 16 czerwca - język polski - godz. 9 (czas: 120 min)
 • 17 czerwca - matematyka - godz. 9 (czas: 100 min)
 • 18 czerwca - język obcy - godz. 9 (czas: 90 min).

W szczególnych przypadkach - m.in. dla osób z autyzmem, lekką niepełnosprawnością intelektualną, słabowidzących, słabosłyszących etc. - czas egzaminu może być przedłużony do kolejno: 180, 150 lub 135 min.

Wyniki egzaminu poznamy do 31 lipca. Dla tych, którzy z różnych powodów losowych, nie napiszą egzaminu w czerwcu, będą mogli to zrobić pomiędzy 7 a 9 lipca.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera