Eko-ławka w Radlinie. Odpocznie i naładujesz telefon. To...

  Eko-ławka w Radlinie. Odpocznie i naładujesz telefon. To projekt sfinansowany z budżetu obywatelskiego ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Eko-ławka stanęła na Placu Radlińskich Olimpijczyków. Pozwala naładować baterie. Dosłownie, bo dzięki panelom solarnym wytwarza energię elektryczną potrzebną do naładowania telefonu czy tabletu. Eko-ławka, bo o niej mowa, stanęła w centrum Radlina.To jedna ze zwycięskich propozycji w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Radlinie.
  Eko-ławka znajduje się na Placu Radlińskich Olimpijczyków
  1/13
  przejdź do galerii

  Eko-ławka znajduje się na Placu Radlińskich Olimpijczyków ©UM Radlin

  - Zapewnia odpoczynek w centralnym miejscu pl. Radlińskich Olimpijczyków i pozwala naładować baterie. Dosłownie, bo dzięki panelom solarnym wytwarza energię elektryczną potrzebną do naładowania telefonu czy tabletu. Eko-ławka, bo o niej mowa, stanęła w centrum Radlina.To jedna ze zwycięskich propozycji w pierwszej edycji budżet u obywatelskiego w Radlinie - cieszą się urzędnicy z Radlina.

  Jesienią zeszłego roku, z propozycją stworzenia ławki solarnej w Radlinie zgłosiła się grupa mieszkańców, składając wniosek w ramach debiutanckiej dla Radlina edycji budżetu obywatelskiego. Podczas głosowania mieszkańców projekt zyskał aprobatę wystarczającej liczby radlinian i został przewidziany do realizacji w 2018 roku. Ławka finalnie stanęła dziś w centrum Radlina.

  Ten miejski mebel wyposażony jest w panel fotowoltaiczny, który energię słoneczną zamienia na elektryczną.Można dzięki temu podładować swój telefon czy tablet. Ławka obsługuje również urządzenia z ładowarką indukcyjną. Dodatkowo została wyposażona w cztery stojaki na rowery oraz instrukcję w alfabecie Braille'a. Produkcją ławki zajęła się firma Smartta z Krzepic.

  W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Radlinie do dyspozycji mieszkańców zostało przeznaczonych łącznie 200 tysięcy złotych, zaś jednorazowo pomysł nie mógł przekraczać 50 tysięcy złotych. W wyniku głosowania, które odbyło się na przełomie listopada i grudnia 2017 roku, do realizacji wybrano cztery projekty:
  - Wieść niesie - piłka plażowa w lesie
  - Zielona sala - umysł wyzwala
  - Ekologiczna ławka solarna w Radlinie
  - Szwarne karlusy i gryfne frelki szykują imieninowe gierki

  Budżet alert  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eko to by był ekorowerek, na którym byś sobie naładował smartfona

  Pseudoekologia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A tu siedzisz, lenisz się i jeszcze zanieczyszczasz środowisko, bo ładujesz smartfona prądem z elektrowni węglowej w Rybniku!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo