Ekstraklasa: GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2

Andrzej Czekaj, Paweł Hochstim (AIP)
Arkadiusz Ławrywianiec/Polskapresse
Piłkarze PGE GKS Bełchatów przegrali w meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2.

Oba gole dla bielskiej drużyny w pierwszej połowie zdobył Maciej Iwański, który najpierw wykorzystał rzut karny, a później kapitalnym strzałem z rzutu wolnego podwyższył na 2:0. W obu sytuacjach bełchatowianie popełnili fatalne błędy - najpierw Paweł Baranowski brutalnie sfaulował Piotra Malinowskiego, a przy drugiej sytuacji były obrońca Podbeskidzia Błażej Telichowski nieczysto przed polem karnym zatrzymał Bartosza Śpiączkę.

W drugiej połowie bełchatowianie wyraźnie przeważali, ale zdobyli tylko jednego gola, którego w dodatku sędziowie... nie powinni uznać, bo Arkadiusz Piech był na spalonym.

PGE GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

Gole: 0:1 Maciej Iwański (16, karny), 0:2 Maciej Iwański (37), 1:2 Arkadiusz Piech (68)

PGE GKS: Zubas - Basta (22, Witasik), Baranowski, Telichowski, Mójta - Michał Mak, Baran, Komołow, Małkowski (86, Wroński) - Piech, Ślusarski (43, Olszar). Trener: Kamil Kiereś.

Podbeskidzie: Pesković - Górkiewicz, Stano, Konieczny, Tomasik - Patejuk (72, Kwame), Kolcak, Iwański, Sokołowski (79, Kołodziej) - Śpiączka, Malinowski (23, Demjan). Trener: Leszek Ojrzyński.

Żółte kartki: Baranowski, Małkowski, Telichowski (PGE GKS), Sokołowski, Stano, Górkiewicz, Śpiączka (Podbeskidzie). Czerwona kartka: Śpiączka (86. minuta, za drugą żółtą).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 2550.
ZAPOWIEDŹ MECZU:

Po blisko sześćdziesięciu dniach przerwy na ligowe boiska wraca T-Mobile Ekstraklasa. W Bełchatowie dojdzie do meczu ósmej z dziewiątą drużyną polskiej Ekstraklasy. Zarówno beniaminek z Bełchatowa jak i zespół z Bielska –Białej prezentował się przed przerwą zimową dobrze, stąd dzisiejsze spotkanie zapowiada się interesująco. Gospodarze w poprzedniej rundzie grali bardzo równo, sprawiając ligowym rywalom wiele kłopotów.

Dobra gra całego zespołu, wyrównana kadra sprawiła, że zespół z Bełchatowa rozpoczyna 2015 rok na dziewiątym miejscu w tabeli. W przerwie zimowej w zespole z Bełchatowa nie doszło co prawda do rewolucji kadrowej, ale na zmianę barw klubowych zdecydował się podstawowy bramkarz tego zespołu – Arkadiusz Malarz, który przeniósł się do Legii Warszawa. Oprócz bramkarza z klubem pożegnali się Michał Renusz i Danils Turkovs. W zespole pojawiło się też kilka nowych twarzy, jak choćby Sebastian Olszar, Arkadiusz Piech, Dariusz Trela czy Maciej Małkowski. Nowi zawodnicy na pewno zrobią wszystko by z jak najlepszej strony pokazać się przed bełchatowską publicznością i pomóc drużynie wywalczyć pierwszy komplet punktów od pięciu ligowych spotkań.

Zespół z Bielska – Białej przyjedzie do Bełchatowa po większym liftingu w przerwie zimowej. W klubie nie ma już takich
zawodników jak Sebastian Bartlewski, Damian Byrtek, Idrissa Cisse, Dariusz Pietrasiak czy Wojciech Okińczyc. Pod Klimczok zawitali z kolei dwaj słowaccy obrońcy Kristian Kolcak i Robert Mazan oraz napastnik Wojciech Trochim z GKS-u Tychy. Podbeskidzie w okresie przygotowawczym rozegrało dziesięc sparingów, z których cztery wygrali ( m.in. z Zagłębiem Lubin czy rumuńskim Petrolulem Ploesti), dwa zremisowali (z Mordoviją Sarańsk i Sandecją Nowy Sącz oba 1:1), a cztery przegrali (m.in. z Cracovią 1:3 i Banikiem Ostrava 1:2).

W dzisiejszym meczu gospodarze zagrają m.in. bez kontuzjowanych Mateusza Maka, Alexisa Norambueny oraz Damiana Szymańskiego. W zespole Podbeskidzia zabraknie natomiast Richarda Zająca, Macieja Korzyma, Antona Slobody i Damiana Chmiela.