Ekstraklasa: Górnik Łęczna – Piast Gliwice 1:2. Dwie bramki Wilczka [RELACJA]

TOK
W listopadzie w Gliwicach Piast zremisował z Łęczną 0:0.
W listopadzie w Gliwicach Piast zremisował z Łęczną 0:0. Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej ekstraklasy Górnik Łęczna przegrał z Piastem Gliwice 1:2 (1:1). Bramki strzelili Grzegorz Bonin (26) - Kamil Wilczek dwie (30, 62). Wilczek został samotnym liderem klasyfikacji strzelców ekstraklasy.

Gliwiczanie ostatni raz wygrali na wyjeździe w 14. kolejce, 3 listopada w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 4:2. Potem na boiskach rywali były same porażki – z Lechią 1:3, Ruchem 0:2, Zawiszą 0:2, Cracovią 1:3, Legią 0:2 i Jagiellonią 1:2. Czarna seria miała już sześć spotkań, ale udało się ją przerwać. Górnik Łęczna nie wygrał od 9 marca, czyli od meczu z Cracovią w 23. kolejce - 2:1.

Oba zespoły nie miały już szans na awans do czołowej ósemki, ale z chęcią zdobycia punktów bardzo cennych przed ich… podziałem.

Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie rożnym Veljko Nikitovicia. Piłkę podał głową Maciej Szmatiuk, a Grzegorz Bonin strzelił z kilku metrów.

Odpowiedź Piasta była bardzo szybka. Obrońcy gospodarzy stracili piłkę przed polem karnym. Łukasz Hanzel dośrodkował z prawej strony i Kamil Wilczek popisał się szczupakiem, głową pokonując Sergiusza Prusaka

Piast podwyższył w 62. minucie i znów gola strzelił Wilczek, który z 15. trafieniami został samotnym liderem strzelców ekstraklasy. Piłkę stracił Nikitović, prostopadłym podaniem popisał się Bartosz Szeliga, a Wilczek wpadł w pole karne i uderza nie do obrony. Napastnik gości mógł zdobyć swego trzeciego gola (76. minuta), ale jego lob przeleciał nad poprzeczką.

W doliczonym czasie Górnik mógł wyrównać za sprawą Bonina, ale Jakub Szmatuła był na posterunku. W 94. Minucie Wilczek, który rozegrał setny mecz w barwach Piasta, został zastąpiony przez Wojciecha Kędziorę.

Gliwiczanie dzięki tej wygranej zajęli 10. miejsce na koniec rundy zasadniczej.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:

Gliwiczanie ostatni raz wygrali na wyjeździe w 14. kolejce, 3 listopada w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 4:2. Potem na boiskach rywali były same porażki – z Lechią 1:3, Ruchem 0:2, Zawiszą 0:2, Cracovią 1:3, Legią 0:2 i Jagiellonią 1:2. Czarna seria ma już sześć spotkań. Górnik Łęczna nie wygrał od 9 marca, czyli od meczu z Cracovią w 23. kolejce - 2:1.

Po niedzielnej wygranej u siebie z Góralami 3:0 nastroje w Piaście się poprawiły. Gliwiczanie chcą przed podziałem na grupy znaleźć się na miejscach 9-12.

KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO MULTIRELACJI Z OSTATNIEJ KOLEJKI EKSTRAKLASY:
EKSTRAKLASA LIVE MULTIRELACJA Z MECZÓW

– Przy dobrych wiatrach, wygrywając w Łęcznej możemy być na 9. miejscu. Miejsca od 9 do 12 byłyby dla nas bardzo korzystne w kontekście jednego więcej meczu u siebie w rundzie finałowej – przekonuje napastnik Piasta Kamil Wilczek, a brazylijski obrońca Hebert dodaje: – Patrzymy na pozytywy, wygraliśmy z Podbeskidziem, więc w Łęcznej chcemy znowu odnieść sukces. Jedziemy tam wykonać swoją robotę i zagrać dobry mecz. Musimy go wygrać i zgarnąć trzy punkty.

Z pełnej puli zapewne ucieszyłby się dyrektor Piasta Zdzisław Kręcina, który we wtorek obchodził urodziny. Klub poinformował na swej stronie, że 65., choć pozostałe internetowe żródła mówią o ukończeniu 61. lat – rocznik 1954.

W Piaście nie może zagrać tylko Sasa Żivec (kontuzja).

Górnik Łęczna też stracił już szansę na awans do czołowej ósemki. W Gliwicach w meczu tych drużyn było 0:0. Piast jest 11. - ma 36 punktów, a ekipa z Łęcznej 12. - 34 pkt.

Mecz Górnik Łęczna - Piast pokaże Canal+ Sport w ramach Multiligi.