Ekstraklasa: Piast Gliwice – Cracovia 2:2 [RELACJA, ZDJĘCIA]

TOK
Piast Gliwice – Cracovia 2:2
Piast Gliwice – Cracovia 2:2 Maciej Gapiński / Dziennik Zachodni
W meczu na szczycie 19. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 2:2. Bramki: dla Piasta – Bartosz Rymaniak (45-samobójcza), Martin Nespor (53); dla Cracovii - Deniss Rakels (32), Paweł Jaroszyński (55).

Piłkarze obu drużyn i sędziowie wyszli na prezentację w czapkach Świętego Mikołaja. Był też sam Mikołaj, który ze swego wora wyciągnął piłkę meczową i chorągiewki dla sędziów liniowych.
Na tę scenkę pewnie z zazdrością patrzył z trybun kapitan Piasta Radosław Murawski, bo z gry wykluczył nadmiar żółtych kartek.
U gości zabrakło reprezentanta Polski Bartosza Kapustki. Trener Jacek Zieliński mówił o urazie kolana zawodnika, a „Przegląd Sportowy” podał, że Kapustka ma opuchniętą twarz po pobiciu w jednym z krakowskich nocnych klubów.

Obie drużyny zaczęły nerwowo. Jakub Szmatuła miał nieporozumienie z obrońcami, a po drugiej stronie boiska Grzegorza Sandomierskiego sprawdził jego kolega – Piotr Polczak.
Gliwiczanie starali się strzelać z dystansu, ale ich próby były niecelne. Celnie strzelił za to Deniss Rakels, który uderzył z woleja po podaniu Deleu i było 1:0 dla gości.

Trzy minuty później mogło być 2:0. Szmatuła powstrzymał Pawła Jaroszyńskiego, a dobitkę Mateusza Cetnarskiego zablokowali obrońcy.

Choć nic na to nie wskazywało Piast jednak wyrównał. Piłkę z rzutu wolnego posłał Kamil Vacek, Sandomierski jej nie sięgnął Uros Korun dogrywał w pole bramkowe, a piłka odbiła się od Bartosza Rymaniaka i wpadła do siatki. To była ostatnia akcja I połowy. Do przerwy gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału.

Lider poszedł za ciosem i od 53. minuty prowadził 2:1. Prostopadłym podaniem do Martina Nespora popisał się Marcin Pietrowski. Czech strzelił w długi róg, a piłka zanim znalazła się w bramce odbiła się od słupka.

Cracovia szybko odpowiedziała – po rzucie rożnym Cetnarskiego strzałem głową Szmatułę pokonał Jaroszyński.
Po wyrównaniu „Pasy” znów uwierzyły w wygraną i ruszyły na bramkę Piasta. Goście byli groźniejsi i od czasu do czasu kotłowało się w polu karnym gliwiczan.

Wynik jednak nie uległ zmianie i Piast pierwszy raz w tym sezonie zremisował przy Okrzei.

Opinie trenerów

Jacek Zieliński (Cracovia):
Po remisie z liderem na jego boisku powinniśmy skakać z radości, ale tak w szatni nie jest. Może to zabrzmi zbyt bufoniarsko, jednak uważam, że byliśmy lepszą drużyną i powinniśmy wygrać. W tym celu tu przyjechaliśmy. W piłce nie liczą się jednak statystyki, obie drużyny strzeliły po 2 bramki i jest remis. Straciliśmy kontrolę nad tym meczem przez kilka minut, to jest nasz problem, dlatego mamy tylko punkt.

Radoslav Latal (Piast):
Powinniśmy być zadowoleniu z remisu. Nasza pierwsza połowa, nie była dobra. Nie było agresywności, szybkości. Straciliśmy bramkę, jednak udało się wyrównać przed przerwą. Druga połowa była lepsza, przez chwilę nawet prowadziliśmy, ale to dalej nie był z naszej strony dobry mecz. Cracovia ma super drużynę, dobrze grała, dlatego powinniśmy się cieszyć z tego remisu.

Piast Gliwice – Cracovia 2:2 (1:1)

0:1 Deniss Rakels (32), 1:1 Bartosz Rymaniak (45-sam.), 2:1 Martin Nespor (53), 2:2 Paweł Jaroszyński (55-głową).

Piast: Szmatuła – Osyra, Korun, Hebert – Szeliga (60. Mokwa), Pietrowski, Mak (87. Moskwik), Vacek, Mraz – Barisić, Nespor (81. Żivec).

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński – Rakels (88. Wdowiak), Covilo, Cetnarski (75. Wójcicki), Dąbrowski, Jendrisek (82. Zjawiński) – Budziński.

Żółte kartki: Nespor, Moskwik - Rymaniak
Sędziował: Paweł Gil (Lublin)