Ekstraklasa: Piast Gliwice - GKS Bełchatów 6:3. Cztery bramki Wilczka [RELACJA, ZDJĘCIA]

TOK
Piast Gliwice - GKS Bełchatów 6:3
Piast Gliwice - GKS Bełchatów 6:3 Maciej Gapiński
W meczu 33. kolejki ekstraklasy, w grupie spadkowej Piast Gliwice wygrał z GKS-em Bełchatów aż 6:3 (2:1). Bramki strzelili: dla Piasta - Konstantin Vassiljev (5, 7), Kamil Wilczek (61, 71, 81-karny, 90+1); dla GKS-u – Arkadiusz Piech (14). Łukasz Wroński (90), Damian Zbozień (90+3). Wilczek ma już 20 bramek w tym sezonie i zmierza po tytuł króla strzelców.

Najpierw cieszyli się goście, ale tylko przez chwilę, bo sędzia nie uznał im bramki Błażeja Telichowskiego (spalony). Potem Konstantin Vassiljev w ciągu dwóch minut dwa razy z rzutów wolnych pokonał byłego bramkarza Piasta Dariusza Trelę. Za pierwszym razem piłka przełamała ręce Treli, przy drugim strzale golkiper GKS-u odprowadził tylko piłkę wzrokiem. W 7. minucie gliwiczanie prowadzili 2:0 i wydawało się następne bramki dla gospodarzy są tylko kwestią czasu.

Jednak po siedmiu minutach było 2:1. Sędzia odgwizdał faul w polu karnym po starciu Łukasza Hanzela z Kamilem Wacławczykiem, a Arkadiusz Piech pewnie pokonał Jakuba Szmatułę.

Piast powinien prowadzić do przerwy 3:1, ale lider strzelców ekstraklasy Kamil Wilczek w 23. minucie zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, dając szansę Treli na skuteczną obronę.

Im bliżej przerwy gliwiczanie coraz bardziej spuszczali z tonu, a ich kibice zachęcali ich do lepszej gry w niewybredny sposób: „Macie walczyć i się starać, a jak nie, to wyp…” oraz „K… mać, Piaście grać!”.

Po przerwie gospodarze nadal grali niemrawo i mogli nawet stracić drugą bramkę, ale uratował ich Jakub Szmatuła świetnie broniąc strzał Macieja Małkowskiego. Dwie minuty później Piast odpowiedział kontrą, w której Kamil Wilczek zakręcił Pawłem Baranowskim i Telichowskim, trafiając pod poprzeczkę. Wilczek podwyższył na 4:1 , ponownie ośmieszając obrońcę i przymierzając w długi róg.
To nie był koniec! Patryk Rachwał sfaulował Sasę Żivca, a do karnego podszedł Wilczek.

Potem nastąpiła wymiana ciosów, w której 20 bramkę (czwartą w tym meczu strzelił Wilczek).

Piast Gliwice – GKS Bełchatów (2:1)
1:0 Konstantin Vassilijev (5-wolny), 2:0 Konstantin Vassilijev (7-wolny), 2:1 Arkadiusz Piech (14-karny), 3:1 Kamil Wilczek (61). 4:1 Kamil Wilczek (71), 5:1 Kamil Wilczek (81-karny), 5:2 Łukasz Wroński (90), 6:2 Kamil Wilczek (90+1), 6:3 Damian Zbozień (90+3).

Piast: Szmatuła – Klepczyński, Hebert, Horvath, Brożek – Podgórski (56. Martinez), Vassiljev (77. Żivec), Szeliga, Hanzel, Badia (81. Osyra) – Wilczek
GKS Bełchatów: Trela – Zbozień, Telichowski, Baranowski, Szymorek – Michał Mak (69. Wroński), Rachwał, Wacławczyk, Baran (46. Szymański), Małkowski (75. Komołow) – Piech
Żółte kartki: Telichowski
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)