Ekstraklasa: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1 [RELACJA LIVE]

TOKZaktualizowano
Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin Lucyna Nenow
W piłkarskiej ekstraklasie Piast Gliwice dziś u siebie z Zagłębiem Lubin. Jest 0:1. ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO z meczu Piast Gliwice - Zagłębie Lubin. W 9. minucie gola dla Zagłębia strzelił Miłosz Przybecki. Dalej strzela już Piast. Dwie bramki wpadły w 80. i 82. minucie. Strzelcami 80′ Kamil Wilczek i 82′ Ruben Jurado.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin:

CZYTAJ KONIECZNIE RELACJĘ ZE SPOTKANIA I KOMENTARZE:
PIAST GLIWICE - ZAGŁEBIE LUBIN 2:1 REWELACYJNA KOŃCÓWKA

Piast z w czwartek zakończył przygodę w kwalifikacjach Ligi Europejskiej, nie dając racy Karabachowi Agdam z Azerbejdżanu. Podopieczni trenera Marcina Brosza mają w nogach 120 minut z Azerami, z którymi rozegrali dogrywkę. Dziś piłkarzy czeka rywalizacja w tropikalnym upale.

- Takie jest życie piłkarza. My jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, więc trzeba tylko trochę wypocząć i odpowiednio przygotować się do meczu z Zagłębiem. Gramy u siebie, więc chcemy wygrać i będzie to okazja do rehabilitacji za porażkę z Karabachem. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że trzy punkty zostaną w Gliwicach - mówi słowacki obrońca Piasta Csaba Horvath, cytowany przez oficjalną stronę Piasta.

Jak można przeczytać w mediach, Zagłębie Lubin gra o głowę swego trenera Pavela Hapala. Czeski trener po porażce w I kolejce z Pogonią Szczecin 0:2 dostał ultimatum zdobycia minimum trzech punktów w dwóch następnych meczach - z Piastem i Lechem Poznań. Teoretycznie łatwiejszym zadaniem jest pokonanie Piasta, więc dziś przy Okrzei goście z Lubina będą bardzo zdeterminowani.

Piast i Zagłębie łączą letnie transfery. Z Lubina do Gliwic przyszli Csaba Horvath, Łukasz Hanzel i powracający do "Piastunek" Kamil Wilczek. Po okresie wypożyczenia do Zagłębia wrócił Paweł Oleksy, a lubiński klub nawet nie chciał podjąć rozmów z Piastem na temat transferu. Jest jeszcze Wojciech Kędziora, który grał w Zagłębiu, ale napastnik gospodarzy wraca do zdrowia po kontuzji. Do treningów wrócił już bramkarz Dariusz Trela.

- Mnie Zagłębie już nie interesuje - dodaje Horvath. - Gram teraz dla Piasta i nieważne z kim będziemy się mierzyć, to chcę wygrywać. Nie mam zamiaru niczego pokazywać trenerom czy działaczom, mam inne cele – zapewnił defensor. – Jakaś tam może większa motywacja będzie, ale na pewno nie będzie to nic specjalnego

W poprzednim sezonie

Mecz Piasta z Zagłębiem sędziować będzie Marcin Borski z Warszawy. Transmisja w Polsacie Sport.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy