Ekstraklasa: Podbeskidzie – Jagiellonia 1:1. Górale znowu nie wygrali u siebie

Podbeskidzie - Jagiellonia
Podbeskidzie - Jagiellonia Jacek Drost
W meczu kończącym 14. kolejkę Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko – Biała zzremisowało z Jagiellonią Białystok 1:1.

W zupełnie innych nastrojach przystępowały do zamykającego 14. kolejkę spotkania zespoły Podbeskidzia i Jagiellonii. Gospodarze od czterech meczów byli niepokonani, goście cztery ostatnie swoje spotkania przegrali. W Białymstoku zaczęto przebąkiwać, że kolejna porażka może kosztować głowę trenera Michała Probierza. Po remisie pod Klimczokiem być może szkoleniowiec drużyny z Podlasia dostanie jeszcze jedną szansę.

Być może dlatego też bardziej zmotywowani na to spotkanie wyszli piłkarze z Białegostoku. W przeciwieństwie do trenera Górali, który posłał do boju tą sama jedenastkę, która wyszła w Zabrzu na mecz z Górnikiem, trener Probierz znowu mocno pomieszał w składzie. Miało to pomóc w odniesieniu zwycięstwa.

Jagiellonia ruszyła do ataku od pierwszych minut i po kwadransie mogła prowadzić, ale Karol Świderski przegrał pojedynek sam na sam z Emilijusem Zubasem. Napastnik „Jagi” jeszcze raz znalazł się w idealnej sytuacji, ale znowu nie zdołał wepchnąć piłki do siatki.

Dwie zmarnowane sytuacje nie zniechęciły Świderskiego i za trzecim razem, w 32. minucie, 18-letni napastnik zbierał już zasłużone gratulacje od kolegów. Górale nie byli w stanie odpowiedzieć na to trafienie.

Po przyjściu do Bielska-Białej trener Robert Podoliński mówił, że jest ambitnym człowiekiem i tego będzie wymagał od swoich piłkarzy. Szkoleniowiec pewnie przypomniał to zawodnikom podczas przerwy, bo po zmianie stron Górale ruszyli do odrabiania strat. Na efekt jednak trzeba było poczekać aż do 70. min, kiedy Bartłomieja Drągowskiego pokonał Adam Mójta. Asystę zaliczył niewidoczny w pierwszej połowie Robert Demjan.

W końcówce oba zespoły postawiły wszystko na jedna kartę, piłkę meczową miał Demjan, ale zaskoczony podaniem nie trafił w światło bramki. Podbeskidzie nadal nie zdołało wygrać u siebie w tej rundzie.