Ekstraklasa: Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:0 [RELACJA, ZDJĘCIA] Niebiescy odbili się od dna

Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:0
Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:0 Lucyna Nenow
Piłkarze Ruchu przerwali złą passę i po serii czterech porażek odnieśli wreszcie zwycięstwo. Dzięki tej efektownej wygranej chorzowianie opuścili ostatnie miejsce w tabeli i wydostali się ze strefy spadkowej. Korona przegrała piąty mecz z rzędu.

Trener Waldemar Fornalik zdecydował się w końcu zagrać odważniej stawiając w ataku na dwóch napastników. W ataku na Cichej grali Eduards Visnakovs oraz Jarosław Niezgoda i obaj sprawiali defensywie kielczan sporo kłopotów. Aktywny był zwłaszcza Łotysz, który miał kilka okazji do zdobycia gola, ale na listę strzelców – już po raz trzeci w tym sezonie - wpisał się Niezgoda. Wypożyczony z Legii zawodnik popisał się po kwadransie precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego, po którym Maciej Gostomski musiał wyciągać piłkę z siatki. Warto przypomnieć, że gdy ostatnio Ruch plasował się na ligowym podium, to grał właśnie dwójką piłkarzy z przodu.

Do zmian w Ruchu doszło nie tylko w ataku, ale także w defensywie. Duet środkowych obrońców znów tworzyli Rafał Grodzicki z wracającym do składu po ponad miesiącu Marcinem Kowalczykiem stanowiąc dla gości trudną zaporę do przebycia. W bramce po raz pierwszy stanął Libor Hrdlicka. Słowak zajął miejsce Kamila Lecha i popisał się wspaniałą interwencją po strzale z dystansu Jacka Kiełba oraz uderzeniu głową Mateusza Możdżenia. Niebiescy po raz pierwszy w tym sezonie zachowali czyste konto po stronie strat.

To było dopiero drugie zwycięstwo chorzowian na własnym stadionie w tym roku. Pierwsze odnieśli na inaugurację tego sezonu z Górnikiem Łęczna. W obu tych spotkaniach piłkarze Ruchu grali na koszulkach z górnośląskim herbem, który po trzech miesiącach przerwy znów znalazł się na trykotach Niebieskich.

Wygraną gospodarzy przypieczętowali w drugiej połowie Łukasz Moneta i Piotr Ćwielong. Ten pierwszy dobił strzał Niezgody poprzedzony ładną indywidualną akcją, a drugi wykorzystał dośrodkowanie Martina Konczkowskiego i z bliska trafił głową do siatki. Kielczan w końcówce dobił jeszcze Paweł Oleksy.

Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jarosław Niezgoda (16), 2:0 Łukasz Moneta (61), 3:0 Piotr Ćwielong (77), 4:0 Paweł Oleksy (85)

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Żółte kartki Arak, Grodzicki (Ruch) - Grzelak, Aankour, Palanca (Korona)

Widzów 5.365

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Kowalczyk, Oleksy - Moneta, Surma, Urbańczyk, Ćwielong (88. Nowak) – Visnakovs (72. Arak), Niezgoda (86 Lipski).

Korona: Gostomski - Rymaniak, Wierchowcow, Grzelak, Kallaste – Abalo (68. Zając), Aankour, Możdżeń (83. Marković), Cebula (68. Przybyła), Kiełb – Palanca.