Ekstraklasa: Ruch - Jagiellonia 0:4 [RELACJA, ZDJĘCIA] Probierz i Jaga odczarowali Cichą

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok Lucyna Nenow
Jagiellonia po raz pierwszy wygrała w ekstraklasie w Chorzowie, a trener Michał Probierz w końcu odczarował Cichą. Pochodzący z bytomskich Łagiewnik były zawodnik Ruchu, który właśnie w tym klubie debiutował w ekstraklasie, po raz pierwszy wygrał na tym stadionie jako szkoleniowiec.

Losy meczu rozstrzygnęły się tuż przed przerwą, gdy Fedor Cernych po prostopadłym podaniu z własnej połowy popędził sam na bramkę Ruchu. Matus Putnocky w sytuacji sam na sam sfaulował Litwina i został wyrzucony z boiska. Czerwona kartka Słowaka otworzyła szansę ligowego debiutu w Ruchu Wojciechowi Skabie. Były bramkarz Legii na Cichą trafił latem 2014 roku, lecz najpierw długo leczył kontuzję, a później był rezerwowym występującym tylko w Pucharze Polski i grającej w III lidze drugiej drużynie Niebieskich. 31-letni golkiper wszedł na boisko nie rozgrzany i nie był w stanie obronić jedenastki Tarasa Romanczuka.

Grający w dziesiątkę Ruch nie był w stanie poważniej zagrozić występującej w pełnym składzie Jagiellonii. Tymczasem drużyna z Białegostoku spokojnie czekała na swoje szanse i zdobywała kolejne bramki. Wyrok na chorzowian wykonali po przerwie Karol Mackiewicz, Przemysław Frankowski i Piotr Tomasik przypieczętowując historyczny triumf Jagi na Cichej.

- Jestem bardzo spokojny o nasze zwycięstwo w Chorzowie - mówił przed tym meczem Michał Probierz i jak widać miał rację. Kto jednak wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby w 11 minucie gola dla Ruchu strzelił Maciej Iwański. Po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka pomocnik gospodarzy trafił jednak główką w poprzeczkę.

Uczciwe trzeba jednak przyznać, że Jagiellonia tych okazji miała znacznie więcej. Jeszcze w I połowie znakomitych sytuacji nie wykorzystali Romańczuk i Frankowski, których uderzenia z najbliższej odległości efektownymi paradami obronił Putnocky.
.

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 0:4 (0:1)

Bramki 0:1 Taras Romańczuk (45+2-karny), 0:2 Karol Mackiewicz (57), 0:3 Przemysław Frankowski (63), 0:4 Piotr Tomasik (87-karny)