Ekstraklasa siatkarzy - Jastrzębski Węgiel - PGE Skra 3:2 [ZDJECIA]

Redakcja
Jastrzębski Wegiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 25:22, 19:25, 20:25, 15:13).

Jastrzębski Węgiel: Michał Masny, Krzysztof Gierczyński, Alen Pajenk, Michał Kubiak, Nicolas Marechal, Rob Bontje - Damian Wojtaszek (libero) - Kakub Popiwczak, Michał Łasko, Patryk Czarnowski, Dmytro Filippow,

PGE Skra: Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Samuel Tuia, Karol Kłos, Facundo Conte, Andrzej Wrona - Paweł Zatorski (libero) - Stephane Antiga, Aleksa Brdjovic, Jędrzej Maćkowiak,

Pojedynki tych drużyn zawsze dostarczały sporej dawki emocji i tak też było w środę. Do składu gospodarzy wrócił po ponadmiesięcznej przerwie ich kapitan Michał Łasko, który zmagał się z kontuzją łydki.

Trybuny jastrzębskiej hali zostały szczelnie wypełnione kibicami. Obu zespołów, bo gości wspierała dobrze zorganizowana grupka fanów. Początek pierwszego seta zapowiadał zaciętą i długą walkę, tymczasem gospodarze od stanu 7:8 zaczęli rywalom "odjeżdżać" (12:8, 16:10).

Niewiele pomogło Skrze wejście na parkiet selekcjonera polskiej kadry narodowej Stephana Antigi. Bełchatowianie cały czas musieli "gonić" wynik. Nie rezygnowali i przy trudnej zagrywce rezerwowego Jędrzeja Maćkowiaka część straty odrobili (22: 20), jednak końcówkę przegrali.

Siatkarską "wojnę" - okraszoną wieloma pojedynkami "artyleryjskimi" - rywale stoczyli w drugiej partii. Znów prowadzili jastrzębianie, znów decydowała końcówka, znów ostatni punkt zdobył atakiem Michał Kubiak stawiając lidera tabeli w bardzo trudnej sytuacji.

Goście po zmianie stron ostro ruszyli do ataku prowadzeni przez kapitana i głównego atakującego Mariusza Wlazłego. Efekty były widoczne na tablicy wyników - 1:3, 2:6, 5:10. Tym razem role się odwróciły. To miejscowi kibice bardziej się denerwowali. Mieli do tego mnóstwo powodów, bo bełchatowianie rzadziej się mylili i utrzymali bezpieczną przewagę do końca.

Czwartego seta Skra zaczęła od "asa" Antigi, ale po chwili było 5:2. Widzowie na brak zwrotów akcji nie mogli narzekać, bowiem goście wyrównali na 9:9 i zaczęła się walka "cios za cios". Każda sporna sytuacja wywoływała sporą nerwowość na widowni, parkiecie i u obu trenerów. Przy drugiej przerwie technicznej jastrzębianie przegrywali 14:16, a po paru minutach musieli się oswoić z myślą o tie-breaku.

Decydująca część spotkania zaczęła się od prowadzenia bełchatowian 4:2, potem było 11:8 dla gospodarzy po zagrywce Michała Kubiaka. Temperatura i hałas w hali wyraźnie wzrosły, nie było słychać gwizdka sędziego. Zwycięski punkt zdobył dla Jastrzębskiego Węgla Patryk Czarnowski, który skutecznie zablokował Mariusza Wlazłego.

OPINIE

Mariusz Wlazły (kapitan Skry): Gratuluję gospodarzom wygranej. Myślę, że mecz był dla kibiców emocjonujący. Oba zespoły popełniły dziś dużo błędów. Do następnego pojedynku przystąpimy z innym nastawieniem.

Michał Łasko (kapitan Jastrzębskiego Węgla)

: Dla publiki był to z pewnością fajny mecz. Szkoda, że Skra w trzecim secie odbudowała się. Dla nas było to trudne spotkanie. Jestem zadowolony, że tie-breaka zakończyliśmy pomyślnie.

Miguel Falasca (trener Skry)

: Nie mieliśmy dziś najlepszego dnia, nie graliśmy naprawdę agresywnie. Kiedy zaczęliśmy się cieszyć meczem, było już zdecydowanie lepiej i doprowadziliśmy do piątego seta.

Lorenzo Bernardi (trener Jastrzębskiego Węgla)

: Nie jest łatwo grać przeciwko tak silnemu zespołowi jak Skra. Dlatego to nie jest zwykłe zwycięstwo. Jestem dziś bardziej szczęśliwy niż zły. Szczęśliwy - ponieważ wygraliśmy, a zły - ponieważ mieliśmy wielką szansę, by zdobyć trzy punkty i nie wykorzystaliśmy jej. PAP