Ekstraklasa: Zagłębie - Ruch 4:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Niebiescy znokautowani po przerwie

Ekstraklasa: Zagłębie - Ruch 4:1
Ekstraklasa: Zagłębie - Ruch 4:1 Piotr Krzyżanowski/Polska Press
Piłkarze Ruchu doznali pierwszej porażki w grupie mistrzowskiej przegrywając na wyjeździe z Zagłębiem. Niebiescy prowadzili w Lubinie, ale później bramki strzelali już tylko gospodarze. Przy dwóch trafieniach lubinian asystował Filip Starzyński, były zawodnik chorzowian, a goście znów nie wykorzystali rzutu karnego.

Niebiescy objęli prowadzenie 28 minucie, ale okazało się, że były to miłe złego początki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Podgórskiego pod bramką lubinian powstało ogromne zamieszanie. Źle wybił piłkę Łukasz Janoszka, nie doszedł do niej Łukasz Moneta, ale za to trafiła ona pod nogi Michała Koja. Obrońca chorzowian przymierzył z 5 m pod poprzeczkę zdobywając swoją czwartą bramkę w tym sezonie Ekstraklasy.

Goście z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, bo Zagłębie ruszyło do odrabiania strat, a grająca pod nieobecność Rafała Grodzickiego w eksperymentalnym składzie obrona Ruchu popełniała sporo błędów. Za pierwszym razem Arkadiusz Woźniak trafił w boczną siatkę, a za drugim sędzia odgwizdał faul kapitana gospodarzy na Mateuszu Cichockim, choć piłka wylądowała już w bramce. Kolejna akcja Zagłębia zakończyła się już jednak golem. Po podaniu Filipa Starzyńskiego z interwencją spóźnił się Koj, a Cichocki nie zaasekurował kolegi, z którym grał na środku obrony i Krzysztof Piątek znalazł się sam na sam z bramkarzem. 21-letni napastnik nie zmarnował takiej okazji i doprowadził do remisu pokonując rozgrywającego jubileuszowy 50 mecz w Ekstraklasie w barwach Ruchu Matusa Putnocky’ego.

Niebiescy nie grali rewelacyjnie, lecz na przerwę mogli schodzić z lepszym wynikiem. W samej końcówce I połowy po podaniu Mariusza Stępińskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Moneta, ale najpierw źle przyjął piłkę, a później fatalnie strzelił i okazję diabli wzięli. Po zmianie stron dobrą okazję miał Patryk Lipski, jednak jego główkę obronił bramkarz Zagłębia.

Później do głosu doszli lubinianie i w odstępie pięciu minut zdobyli dwie bramki przesądzając o swoim pierwszym w grupie mistrzowskiej zwycięstwie. Najpierw do prostopadłym podaniu Starzyńskiego Woźniak uciekł Martinowi Konczkowskiemu i trafił z 10 m w okienko. Potem po centrze Woźniaka Paweł Oleksy wygrał główkowy pojedynek z Piątkiem, lecz uderzył piłkę tak pechowo, że ta wpadła do bramki Ruchu. To był drugi samobójczy gol lewego obrońcy Niebieskich w tym sezonie.

Goście mieli jeszcze szansę wrócić do gry po tym jak Martin Polacek najpierw stracił piłkę we własnym polu karnym, a później skosił równo z trawą Stępińskiego. Tajemnicą sędziego Pawła Raczkowskiego jest dlaczego pokazał Słowakowi żółtą, a nie czerwoną kartkę. Do jedenastki podszedł Stępiński i po raz drugi w tym roku jej nie wykorzystał. Jego strzał obronił Polacek.
Niewykorzystanie tej okazji zemściło się na Ruchu, bo chwilę później stracił on w Lubinie czwartą bramkę. Po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Koja pięknym uderzeniem z woleja popisał się Łukasz Piątek ustalając wynik spotkania.

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Michał Koj (28), 1:1 Krzysztof Piątek (37), 2:1 Arkadiusz Woźniak (50), 3:1 Paweł Oleksy (55), 4:1 Łukasz Piątek (73)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)