Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ekstraliga hokejowa: GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 3:0 [ZDJĘCIA]

JAC
Arkadiusz Ławrywianiec
Hokeiści GKS Tychy w piątym meczu półfinałowym pokonali na własnym lodowisku Aksam Unię Oświęcim 3:0 i prowadzą w play off 3:2. Tyszanom już tylko jednej wygranej brakuje do awansu do finału. O złoto nie zagra natomiast JKH GKS Jastrzębie. Jastrzębianie po raz czwarty przegrali z Ciarko Sanok i będą musieli zadowolić się w tym sezonie walką o brązowy medal.

Bohaterem meczu w Tychach był Mikołaj Łopuski. 29-letni napastnik, który w przeszłości przez jeden sezon bronił barw oświęcimian, pogrążył swoich byłych kolegów strzelając Unii dwie bramki. Popularny "Miki" na listę strzelców wpisał się już w 4 minucie spotkania wykorzystując okres gry w przewadze i dobijając strzał Pavla Mojżisza z niebieskiej linii. Drugiego gola Łopuski zdobył pod koniec II tercji, gdy krążek za bramką gości wywalczył Marcin Kolusz, a Tomasz Malasiński obsłużył go idealnym podaniem.

- To były moje pierwsze bramki w półfinałowej rywalizacji z Unią, ale jak widać bardzo ważne. Zagraliśmy w tym meczu bardzo konsekwentnie i uważnie z tyłu, natomiast w ataku graliśmy agresywnie i mieliśmy wiele sytuacji strzeleckich. Nasza wygrana była jak najbardziej zasłużona - powiedział Łopuski.

Unia nie bardzo potrafiła zagrozić wczoraj bramce tyszan, natomiast gospodarze niesieni gorącym dopingiem kompletu publiczności mogli wygrać znacznie wyżej, ale po strzale Ladislava Havlika krążek trafił w słupek, a uderzenie Pavla Mojżisza wylądowało na poprzeczce. Wygraną tyszan przypieczętował w III tercji Marcin Kolusz.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

1:0 Mikołaj Łopuski (4), 2:0 Mikołaj Łopuski (36), 3:0 Marcin Kolusz (54)

Stan rywalizacji play off 3:2 dla GKS Tychy.

Kolejny mecz jutro o g. 18.30 w Oświęcimiu.