Elektromobilność w Polsce. Gdzie i kiedy powstanie więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Materiał informacyjny PKN ORLEN
Grupa Orlen jako lider transformacji energetycznej w Europie Środkowej, planuje zainwestować 120 mld złotych w zielone inwestycje. Zgodnie ze strategią do 2030 roku, znaczna część środków będzie przeznaczona na elektromobilność, w tym nowoczesne punkty ładowania samochodów elektrycznych. Sprawdź, gdzie i kiedy powstaną kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych!

Rozwój elektromobilności w Polsce i w Europie

Elektromobilność przeżywa swoje pięć minut. Europa dokonuje dużych inwestycji w energetykę odnawialną, redukując ślad węglowy, w atmosferze. Polacy również dołączają do zeroemisyjności i coraz świadomiej dokonują wyborów np. przy zakupie samochodu. W Polsce zarejestrowano dotąd prawie 65 tys. samochodów elektrycznych, z czego niemal 25 tys. w 2022 roku. Wzrost zainteresowania ekologicznymi pojazdami oznacza konieczność przyspieszenia inwestycji w infrastrukturę do ich tankowania.

Nowoczesne stacje ładowania już dostępne

Dziś na stacjach Orlen właściciele pojazdów elektrycznych mogą już korzystać z nowoczesnych, szybkich ładowarek elektrycznych. Obecnie wszystkie modele ładowarek w sieci Orlen są wyposażone w 3 różne rodzaje złącz: dwa złącza DC (CCS i CHAdeMO) oraz jedno AC (Typ 2). Ładowarki do samochodów elektrycznych można spotkać w blisko 500 lokalizacjach należących do Grupy Orlen, w tym na stacjach Energa. Ponad 100 z nich to nowoczesne ładowarki o mocy 100 KW i więcej.

Grupa Orlen zapowiada, że do 2030 roku zbuduje kolejne punkty szybkiego ładowania na swoich stacjach paliw. Ma ich powstać ponad 10 tysięcy. Powstaną one w Polsce, Niemczech i Czechach.

Jak pozyskiwana jest energia do ładowarek elektrycznych?

Najważniejsze jest również to, że energia dostarczana do ładowarek samochodowych pochodzi z odnawialnych źródeł. Orlen w rozwój energetyki odnawialnej przeznaczy 120 miliardów złotych do 2030 roku. Powstaną farmy wiatrowe na morzu i lądzie, a także farmy fotowoltaiczne. Orlen realizując strategiczne cele, robi milowy krok w stronę transformacji energetycznej.

Mapa stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Szczegółowe informacje na temat ładowarek na stacjach Orlen można znaleźć na stronie: https://orlencharge.pl/ladowarki. Jest na niej dostępna mapa z miejscami, w których można naładować samochód elektryczny oraz informacje, jak bezpiecznie korzystać z ładowarek elektrycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Elektromobilność w Polsce. Gdzie i kiedy powstanie więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych? - Portal i.pl