Obywatelski projekt ustawy „Emerytura bez podatku” raczej nie ma szans na realizację. A dzięki niemu świadczenia dla 9 mln emerytów i rencistów mogłyby wzrosnąć nawet o 20 proc. PSL wyliczał, że np. przy 1338 zł emerytury, po wprowadzeniu w życie „Emerytury bez podatku”, emeryt dostałby 1600 zł, czyli o 262 zł miesięcznie więcej. W ciągu roku mógłby zyskać dodatkowo aż 3144 zł!

Przeciętna emerytura w Polsce to niewiele ponad 2 tys. zł brutto. To niewiele. Zwłaszcza że dwie trzecie seniorów otrzymuje świadczenie poniżej średniej.

CZYTAJ TEŻ:
Emerytury 2019 TABELA KWOTY NETTO Waloryzacja ZUS

PSL wyliczał, że np. przy 1338 zł emerytury, po wprowadzeniu w życie „Emerytury bez podatku”, emeryt dostałby 1600 zł, czyli o 262 zł miesięcznie więcej. W ciągu roku mógłby zyskać dodatkowo aż 3144 zł!

To dzięki temu, że ZUS nie potrącałby co miesiąc od emerytalnych świadczeń podatku.

Projekt poselski przepadł, ale PSL złożył w Sejmie wniosek o powołanie komitetu inicjatywy ustawodawczej, który zbiera podpisy pod projektem „Emerytura bez podatku”.

ZOBACZ:
Wyższe emerytury coraz bliżej! Jest komitet Emerytura bez podatku

Jak informuje „Superexpress”, PSL zebrał już 140 tys. głosów Polaków pod obywatelskim projektem ustawy „Emerytura bez podatku” i złożył go w Sejmie.

„Superexpress” pisze, że nie ma szans na rezygnację z opodatkowania emerytur, nawet tych najniższych, a obywatelski projekt, dzięki któremu 9 mln emerytów i rencistów, dostałoby podwyżkę, rząd zamierza wyrzucić do kosza.

Dziennik przytacza opinię Elżbiety Bojanowskiej, wiceminister rodziny i pracy: - Byłoby to naruszeniem zasad równości i sprawiedliwości społecznej.

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

II tura wyborów w niedzielę, 4.11.2018