Energa Cup: Polska - Rosja 63:78 WYNIK, RELACJA Rosyjska szkoła w finale turnieju w Gliwicach

12-13.06.2021. Turniej Energa Cup w Gliwicach z udziałem reprezentacji Polski.
12-13.06.2021. Turniej Energa Cup w Gliwicach z udziałem reprezentacji Polski. Wojciech Figurski/400mm.pl/koszkadra.pl
W niedzielę 13.06.2021 r. w finale turnieju koszykarzy Energa Cup w Gliwicach Polska przegrała z Rosją 63:78. Turniej był etapem przygotowań Biało-Czerwonych do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio.

W niedzielę rozegrano też mecz o 3. miejsce, w którym Meksyk pokonał Tunezję 74:61.

Polacy wygrali I kwartę z Rosjanami 14:8 i prowadzili w II - 30:20, aby jednak zejść do szatni przegrywając 30:33. Strata Biało-Czerwonych w III części wynosiła już 13 punktów, 40:53. Ta kwarta zaczęła się od prowadzenia Rosjan 14:0! Dobra postawa m.in. Łukasza Kolendy spowodowała, że przed ostatnią kwarto było 52:58.

Kibice w Arenie Gliwice uwierzyli, że mecz jest jeszcze można wygrać i głośno dopingowali Polaków. Rosjanie nic sobie z tego nie robili i znów odskoczyli na 13 punktów - 52:65, później już 19 (54:73). W tym momencie Polacy dostawali prawdziwą szkołę…

Gospodarzy stać było jeszcze na jeden zryw. Efekt przyniosła obrona strefowa - 60:73 po koszu Jakuba Garbacza. Rosjanie nie dali już sobie odebrać zwycięstwa.

Po turnieju Energa Cup polscy koszykarze nadal będą trenowali w Gliwicach, gdzie rozegrają kolejne mecze - 16 czerwca z Tunezją (godz. 20), 18 czerwca z Łotwą (20.30) oraz dwa razy z Brazylią - 22 i 23 czerwca (g. 20)