Energa Czarni z brązowym medalem!

Krzysztof Michalski
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk pokonali u siebie 78:62 Anwil Włocławek i drugi raz z rzędu zajęli trzecie miejsce w TBL.

Początek spotkania należał do Anwilu, który trafiał prawie wszystko i po pierwszej kwarcie wygrywał aż 23:12. W drugich 10 minutach gospodarze rozpoczęli pogoń za rywalami. W pewnym momencie co prawda przegrywali 13 punktami, ale przed przerwą udało im się doprowadzić do stanu 30:33. Druga połowa zaczęła się od walki cios za cios, ale odrobinę lepsi byli Czarni i to oni po trzeciej kwarcie prowadzili 51:49. W czwartej kwarcie poszli za ciosem, szybko osiągając wyraźną przewagę i konsekwentnie ją powiększając.

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 78:62 (12:23, 18:10, 21:16, 27:13)

Czarni: Campbell 15, Harper 13, Blassingame 12, Seweryn 12, Mokros 8, Mbodj 7, Surmacz 6, Jackson 3, Cesnauskis 2

Anwil: Jelinek 20, Chyliński 12, Andjusić 8, Dmitriew 6, Stelmach 5, Tomaszek 4, Łączyński 3, Bristol 2, Diduszko 2.