Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

E-sport, gry komputerowe. Takie przedmioty można mieć w szkole, a potem zostać informatykiem [POSŁUCHAJ PODCASTU]

Monika Krężel
Monika Krężel
E-sport jest dzisiaj zawodem, w turniejach biorą udział najlepsi gracze
E-sport jest dzisiaj zawodem, w turniejach biorą udział najlepsi gracze Fot. 123rf
O tym, dlaczego warto uczyć się na kierunkach informatycznych, jaka przyszłość czeka ich absolwentów i czy wybierając specjalność e-sport w szkole gramy tylko w gry komputerowe, rozmawiamy z Przemysławem Borgoszem, zastępcą dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. Stanisława Sosabowskiego w Bielsku Białej, szkoły prowadzonej ZDZ Katowice.

Dzisiaj e-sport jest już zawodem i młodzi ludzie doskonale o tym wiedzą. Co więcej, są szkoły, które na kierunkach technik informatyk czy technik teleinformatyk prowadzą takie innowacje, jak e-sport czy gry komputerowe. Czy to oznacza, że można chodzić do szkoły i na lekcjach tylko grać sobie w gry? No i jeździć na turnieje?

- Część kandydatów na pewno tak myśli - będzie fajnie, bo w tej szkole pogramy sobie w gry. Ale to nie do końca tak wygląda, trzeba o wiele więcej pracy włożyć w naukę - podkreśla Przemysław Borgosz, zastępca dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. Stanisława Sosabowskiego w Bielsku Białej.

POSŁUCHAJ PODCASTU

Bielska szkoła oferuje ciekawe kierunki i specjalności informatyczne. Wśród ich są m.in. podstawy elektroniki i robotyki, e-sport, realizacja dźwięku. Wśród proponowanych kierunków w technikum jest m.in. technik realizacji nagrań ze specjalnością twórca treści Youtube lub produkcja muzyki oraz technik informatyk ze specjalnością tworzenie gier komputerowych lub e-sport . Aby zostać przyszłym informatykiem trzeba lubić przedmioty ścisłe, bo takie są wykładane w szkołach kształcących informatyków.

Nie da się ukryć, że jeśli absolwent skończy szkołę i zda egzaminy zawodowe na pewno znajdzie pracę. Informatyka to od lat przyszłościowy kierunek. Specjaliści IT należą do najbardziej poszukiwanych grup zawodowych na rynku, a liczba ofert pracy dla nich i proponowane zarobki wciąż rosną.

- Wielu naszych absolwentów od razu po szkole znajduje pracę, świetnie radzą sobie na rynku - cieszy się Przemysław Borgosz. - To świetny zawód, można pracować zdalnie dla firm informatycznych praktycznie z każdego zakątka świata - dodaje.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera