Euro 2016: Polska – Chorwacja 23:37. Dymisja trenera Bieglera!

Andrzej Czekaj, TOK
Polska - Chorwacja
Polska - Chorwacja Anna Kaczmarz / Polska Press
Mecz Polska - Chorwacja NA ŻYWO z Krakowa TRANSMISJA LIVE Polscy piłkarze ręczni w ostatnim meczu drugiej fazy mistrzostw Europy grali z Chorwacją. Relację LIVE prowadził dziennikzachodni.pl. Polska przegrała 23:37 (10:15) i nie zagra o medale Euro.

[AKTUALIZCJA, godz. 11.20]

Trener reprezentacji Polski Michael Biegler złożył dziś dymisję. Rezygnacja została przyjęta.

- Biorę na siebie odpowiedzialność za wynik w tym turnieju, przepraszam wszystkich, robiłem co mogłem. Jestem rozczarowany najbardziej w życiu. Zawodnicy grali jakby mieli na sobie po 50 kilogramów, to moja wina. Pewnie nie będę prowadził kadry w kwalifikacjach olimpijskich, ale to zależy od Związku - mówił trener Polaków tuż po meczu z Chorwacją.

Po porażce z Chorwacją Polacy zagrają w piątek o 7. miejsce ze Szwecją. To będzie ostatni mecz pod wodzą Bieglera.

Przed drużyną narodową stoją kolejne wyzwania, przede wszystkim wywalczenie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Po zakończeniu EHF Euro 2016 Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosi konkurs na stanowisko następcy Michaela Bieglera.Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce dziękuje trenerowi Michaelowi Bieglerowi za wieloletnią współpracę i docenia jego wkład w rozwój piłki ręcznej w Polsce - napisano w związkowym komunikacie.

23:37 - Koniec. Chorwaci w półfinale

23:37 - Wiśniewski. Minuta do końca, Chorwacja bierze czas.

22:37 - Polacy już wiedzą, że zagrają o 7. miejsce.

22:36 - Szyba, już 59. minuta

21:36 - i jeszcze kara dla Chrapkowskiego

21:35 - piękna akcja Chorwatów, 57. minuta.

18:31 - Chorwaci się przełamali.

18:30 - Chrapkowski, 51. minuta, Polacy w przewadze.

12:25 - Horvat... 43. minuta

12:24 - Syprzak, ale Wiśniewski na 2 minuty.

11:24 - Marić.

11:23 - Daszek, 41. minuta, pierwsza bramka Polaków w II połowie.

10:23 - Strlek, 40. minuta. Kibice śpiewają Mazurka Dąbrowskiego. Został tylko cud.

10:22 - szok! 39. minuta.

10:21 - teraz Chorwaci mają swoje 11 bramek przewagi i są w półfinale. Polacy ciągle bez bramki w II połowie, tylko poprzeczki i słupki.

10:20 - znów Horvat, 36. minuta. Chorwaci grają o awans!

10:19 - Marino Marić, katastrofa - czas dla Polski. Drugi trener Polaków, tłumacząc (?) Bieglera: Co my gramy do ch... pana!

10:18 - Horvat, 34. minuta. Teraz w pełnym składzie.

10:17 - dwie bramki Strleka.

10:16 - druga połowa zaczyna się od straty bramki i Daszka (2 minuty) - gramy 4 na 6

Polacy źle weszli w mecz, pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 10. minucie. Na drugą cześć wyjdą w osłabieniu.

10:15 - na 3 sekundy przed końcem I części fauluje Grabarczyk i ma 2 minuty kary.

10:15 - Daszek po kontrze, podawał Szmal.

9:15 - znów Strlek, dwa razy, po dwóch kontrach. 30. minuta

9:13 - karny Strleka.

9:12 - karny Krajewskiego! 27. minuta.

8:12 - Michał Szyba, 26. minuta

7:12 - bramkarz broni karnego Bieleckiego. Chorwaci teraz w podwójnym osłabieniu. Ich trener bierze czas.

7:12 - Luka Sebetić, 25. minuta

7:11 - Bielecki. Polacy w przewadze.

6:11 - 23. minuta. Trafia Manuel Strlek. Czas dla Polski. Michael Biegler jest wściekły!

6:9 - trzecia bramka Bieleckiego!

5:9 - 22. minuta

5:8 - Gliński. Chorwaci z lotnym bramkarzem.

1:5 - nie jest dobrze, 12. minuta

1:4 - teraz Szmal broni rzut karny, ale Szyba kara dwóch minut.

1:4 - Szmal nie broni karnego, 11. minuta.

1:3 - Michał Szyba, pierwsza bramka w 10. minucie!

0:3 - 8. minuta, Michał Jurecki nie wykorzystał karnego!

0:3 - 5. minuta. Polacy bez bramki.

0:2 - 4. minuta

0:1 - pierwsza bramka dla Chorwacji.

20.30 - Gramy!

Godz. 20.29 - Ponieważ wcześniej Norwegia wygrała z Francją 29:24, to Polsla może nawet przegrać, trzema bramkami.

Godz. 20.26 - Grane są hymny, niedługo mecz Polski z Chorwacją.

Zapowiedź meczu

W środę o godzinie 20:30 w hali Tauron Arena w Krakowie Polscy piłkarze ręczni zmierzą się z Chorwacją w meczu kończącym zmagania w Grupie I mistrzostw Europy, który jednocześnie będzie decydował o tym, czy "Biało-czerwoni" awansują do półfinału turnieju.

Przed reprezentacją Polski piłkarzy ręcznych najważniejszy mecz rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. Dotychczasowe wygrane spotkania pierwszej fazy turnieju z Serbią, Macedonią i Francją to już historia. Polacy do drugiej fazy turnieju przystępowali z pierwszego miejsca. Patrząc na to, jak prezentowali się Biało-Czerwoni w trzech pierwszych spotkaniach Euro 2016 mało kto spodziewał się, że nasz zespół jest w stanie ktokolwiek powstrzymać. Niestety, tak właśnie się stało. Sposób na rozpędzonych Polaków znaleźli robiący furorę na polskim turnieju Norwegowie. Nasi szczypiorniści nie mogli znaleźć sposobu na rozmontowanie solidnej norweskiej obrony, w której prym wiódł Bjarte Myrhol. Boiskowe doświadczenie tego zawodnika dodało pewności pozostałym graczom. Nie do zatrzymania była także trójka rozgrywających: Kent Robin Tonnesen, Espen Lie Hansen oraz Kristian Bjornsen. Ta trójka poprowadziła Norwegię do sensacyjnego zwycięstwa nad Polską.

Mecz Polska-Chorwacja LIVE

CZY POLSKA AWANSUJE DO PÓŁFINAŁU?

Biało-Czerwoni mimo porażki nie stracili szans na awans do półfinału mistrzostw Europy. Pierwszym krokiem do tego celu było poniedziałkowe zwycięstwo nad Białorusią. Nasz zespół zagrał w tym meczu skutecznie w ataku, zwycięstwo zapewniając sobie właściwie już po pierwszej części meczu. Teraz decydujący o awansie do półfinału ME będzie środowy pojedynek z Chorwacją. Polaków nie trzeba dodatkowo mobilizować przed tym spotkaniem, nasi reprezentanci zdają sobie sprawę ze stawki meczu.

– Chcemy zagrać z Chorwacją tak, aby dać radość sobie i naszym kibicom. Będziemy walczyć o zwycięstwo, tylko ono przybliży nas do celu, jaki założyliśmy sobie przed turniejem – powiedział Michał Jurecki, rozgrywający reprezentacji Polski.

Trener Michael Biegler postanowił już teraz zaapelować do polskich kibiców o wsparcie podczas tej konfrontacji.

- Pierwszy krok w kierunku awansu do półfinału został zrobiony, przed nami drugi, decydujący. Liczę na to, że w środę w hali w Krakowie kibice zrobią prawdziwy kocioł, że nie będzie wolnego miejsca na trybunach i fani będą z całych sił wspierać nas w starciu z Chorwacją. Zawodnicy muszą przez pełne 60 minut czuć, że mają za sobą kilka tysięcy osób, będących całym sercem za nimi. Chcemy awansować do półfinału i chcemy ten awans wywalczyć wszyscy razem - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO

O grze o medale na Euro 2016 piłkarzy ręcznych marzą z pewnością także Chorwaci. Wskazywały na to zresztą wyniki spotkań grupowych turnieju rozgrywanego w Polsce. Zespół z Bałkanów pierwszą fazę mistrzostw zakończył na drugim miejscu w grupie B będąc za plecami Norwegów. Domagoj Duvnjak i jego koledzy udanie rozpoczęli także drugą fazę turnieju zwyciężając Macedonię (34:24).

Wydawało się, że Chorwaci pójdą za ciosem także w kolejnym meczu, tym bardziej, że zapowiadał się on arcyciekawie. Ewentualne zwycięstwo nad Francją przybliżało Chorwację do czwórki Euro 2016. Tak się jednak nie stało. Ekipa Claude’a Onesty nie dała szans zespołowi z Bałkanów wygrywając (32:24) stawiając w ten sposób Chorwatów w bardzo trudnej sytuacji przed ostatnią kolejką drugiej fazy turnieju. Zespół prowadzony przez Żelijko Babicia aby awansować do półfinału musi wygrać z Polską i trzymać kciuki za Norwegów, którzy musieliby pokonać Francję. Wówczas do dalszych gier awansują Norwegowie oraz Chorwaci, ale zespół z Bałkanów uczyni to tylko wówczas jeśli wygra z Polską różnicą dziesięciu goli. Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, choć w sporcie przecież wszystko jest możliwe…

W spotkaniu z Chorwacją nie zagra Krzysztof Lijewski (stłuczony nadgarstek). Sztab medyczny reprezentacji Polski robi natomiast wszystko, aby gotowy na ten mecz był leczący uraz łydki Bartosz Jurecki. Decyzja o tym czy zagra zapadnie przed spotkaniem.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Polacy mierzyli się z Chorwacją na wielkich imprezach dwukrotnie. Na ME w Danii przegrali 28:31, porażka ta zamknęła wówczas Biało - Czerwonym drogę do półfinału tego turnieju. Nasi szczypiorniści zrewanżowali się rywalom za to w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze przed rokiem wygrywając w dramatycznych okolicznościach 24:22. Uskrzydleni tym triumfem Polacy sięgnęli wówczas po brązowy medal światowego czempionatu. Nie mamy nic przeciwko, aby tak też było po środowym spotkaniu.

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat i Polsat Sport.

*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ