EuroVolley. Polska - Hiszpania w Atlas Arenie w Łodzi. Stawką ćwierćfinał

Dariusz Kuczmera
Grzegorz Gałasiński
W meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarek reprezentacja Polski zmierzyła się z Hiszpanią. Nie grała w pierwszej szóstce Agnieszka Kąkolewska. Pojawiła się na boisku w drugim secie. Polki wygrały 3:0 (25:20, 25:22, 25:19).

Po nerwowym początku Polki uzyskały wreszcie przewagę - 15:11. Słychać doping kibiców ŁKS. Klubem Łodzi jest, ŁKS - skandują pod adresem Klaudii Alagierskiej z ŁKS Commercecon. Polki utrzymywały przewagę 19:15. Później zrobiło się 19:17, ale po czasie trenera wyszliśmy na prowadzenie 22:18. Wygraliśmy seta do 20 po udanym zagraniu Malwiny Smarzek.

Trener Jacek Nawrocki zdecydował, że nie zagra Agnieszka Kąkolewska. Naszej środkowej ponoć nic nie dolega, ale trener ją oszczędzał. Weszła dopiero w drugim secie, gdy była bardzo potrzebna.

Nasze potencjalne rywalki w ćwierćfinale Niemki ograły zdecydowanie Słowenki do 21, 15 i 20.

Ależ fascynujący mecz stoczyły Turczynki i Chorwatki. W Ankarze wygrały gospodynie 3:2 (26:24, 18:25, 31:33, 25:22, 16:14). Mecz trwał 133 minuty.

W drugim secie Hiszpanki uzyskały przewagę 3:0. Polki odrobiły stratę - 8:8, a chwilę później obejmujemy prowadzenie 9:8. Wtedy straciliśmy 4 punkty z rzędu. Było 9:12. Trener Jacek Nawrocki wziął czas. Przegrywały nasze dziewczęta 14:17. Trener Jacek Nawrocki wpuścił na boisko Agnieszkę Kąkolewską. Polki wyszły na prowadzenie 20:18. Po dobrym bloku Joanny Wołosz było 22:20 dla Polski. Skończyła Malwina Smarzek - 25:22.

Trzeci set. 2:2. Polki grały lepiej i prowadziły 8:5. Hiszpanki się nie poddawały - 9:8. Magdalena Stysiak w aut - 9:9. Trener Jacek Nawrocki sprawdza wideoweryfikację. Hiszpanki się obroniły. 10:10. Klaudia Alagierska i Magdalena Stysiak wyprowadzają nasz zespół na prowadzenie 14:11. Koncert Magdaleny Stysiak - 15:11. Klaudia Alagierska - 16:12. Po akcji Hiszpanek - 18:14. Atak w aut - 19:14 dla dobrze grających Polek. Agnieszka Kąkolewska - 21:16. Klaudia Alagierska w formie - 23:17. Polki wygrywają seta 25:19.

Polska - Hiszpania 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)
Polska: Klaudia Alagierska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Joanna Wołosz, Malwina Smarzek-Godek, Natalia Mędrzyk, Maria Stenzel (l) oraz Paulina Maj-Erwardt (l), Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Marlena Kowalewska. Trener: Jacek Nawrocki.
Hiszpania: Jessica Rivero, Mabel Caro Garcia, Maria Segura, Ana Escamilla, Aina Berbel, Maria Jose Coral Bouza, Alba M. Sanchez (l) oraz Helia Gonzalez, Patricia Llabres, Lucrecia Castellano. Trener: Pascual Saurin.