18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Eurowybory 2014. Kazimierz Kutz: "Żeby w Polsce się coś zmieniło, to ludzie muszą się wkurzyć"

RED
W Katowicach odbyło się dzisiaj spotkanie kandydatów Twojego Ruchu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród uczestników byli czołowi kandydaci na śląskiej liście tej partii - Kazimierz Kutz i prof. Genowefa Grabowska.

CZYTAJ KONIECZNIE:
DZIENNIKZACHODNI.PL NA EUROWYBORY 2014

Spotkanie odbywało się w hotelu Qubus w Katowicach.

- Żeby w Polsce się coś zmieniło, to ludzie muszą się wkurzyć - mówił podczas spotkania Kazimierz Kutz. Znany reżyser mówił też, że obecna władza niszczy Polskę.

Głównym tematem spotkania była przyszłość Polski i Śląska po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydaci przedstawili swoją wizję przyszłości dla Śląska jak i zarówno dla całego kraju.

Prof. Genowefa Grabowska skupiła się na pełnej ratyfikacji Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej w Polsce, która nadal negatywnie wyróżnia się na tle innych krajów europejskich. Karta jest zbiorem fundamentalnych praw człowieka, wspólnie ustalonych przez organy Unii Europejskiej, które to prawa podzielają współczesne kraje Europy. Polska i Wielka Brytania stanowią wyjątek na arenie międzynarodowej ponieważ kartę przyjęła z zastrzeżeniem w postaci Protokołu 30, który ogranicza prawa przyznawane obywatelom i obywatelką UE takie jak godność człowieka, wolność, równość, solidarność, prawa obywatelskie, dostęp do rzetelnego wymiaru sprawiedliwości.

Według postanowień w tym że protokole interpretacja karty jest ograniczona przez Trybunał Sprawiedliwości i sądy krajowe. Dlatego też głównym postulatem prof. Genowefy Grabowskiej jest w pełni uznanie przez Polskę Karty Praw Podstawowych jako ochrona prawa unijnego.

..."Idzie czas troski o człowieka" to jedno z haseł jakie głosił podczas spotkania senator Kazimierz Kutz który jako indywidualista na liście Kandydatów do Parlamentu Europejskiego stwierdził również „iż żeby w Polsce się coś zmieniło to ludzie powinni się wkurwić” oceniając przy tym negatywnie obecne rządy Platformy, która niszczy Polskę a obecni kandydaci startujący do Parlamentu Europejskiego nienawidzą Europy ani nie czują chęci zaangażowania się w wsparcie i pomoc Polakom ale tylko myślą o sobie i swoich stanowiskach aby je utrzymać. Gdy zostanie wybrany chce blisko współpracować z ludźmi ze Śląska oraz całego Kraju na arenie Europejskiej. Aby Polacy czuli że są w Europie. Oczywiście głównym motywem był Śląsk oraz „Śląskość” aby przyznać Ślązakom prawa etniczne i przyłączyć Polskę do Śląska, który to ma swoją historię oraz prawo do swoistości i indywidualności.

Głównym założeniem Kandydatów Europy Plus Twojego Ruchu jest realne działanie w Parlamencie Europejskim dla obywatelek i obywateli w Polsce i takie zamiary zastaną przez nich zrealizowane.


*Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
*Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
*Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
*Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni